To, co Hamilton a Brad Pitt točí, bude “nejlepší film o motorsportu”

Lewis Hamilton má velká očekávání od filmu o formuli 1, na němž pracuje a v němž si zahraje Brad Pitt. Natáče se má i během velkých cen v průběhu roku 2023.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 23. 10 2022 — GPF1.cz

Hollywoodský herec se tento víkend účastní Velké ceny Spojených států na okruhu Circuit of the Americas společně s režisérem Josephem Kosinskim. Ten pracoval na nedávném hitu Top Gun: Maverick spolu s Jerrym Bruckheimerem, který se na projektu rovněž podílí.

Tim Cook ze společnosti Apple, která bude film produkovaný Hamiltonem distribuovat, je tento víkend na okruhu také. Sedminásobný šampion řekl, že je projektem “neuvěřitelně nadšený”.

“To, co se nám zatím podařilo dát dohromady, co se týče týmu, je docela neuvěřitelné,” řekl. “Tento víkend tu mám Tima Cooka, je to pro mě velká čest, že je s námi. On a jeho tým mě velmi podpořili při tvorbě mého dokumentu a také když tento film dostal zelenou.

A pak tu máme Brada [Pitta] – legendu. Máte tu Jerryho [Bruckheimera], který je opravdu neuvěřitelnou legendou Top Gunu, toho původního. A Joe [Kosinski] je tak obrovský talent.”

Hamilton nasazuje svému filmu vysokou laťku. “Jsem opravdu, opravdu nadšený. Vkládám do něj tak velké naděje. Vím, že natočíme nejlepší závodní film, jaký kdy existoval, a to jak po vizuální stránce, tak budeme pracovat na tom, abychom všechny ty fanoušky zatahali za srdeční struny.”

Chystá se nový film o F1: Brad Pitt v hlavní roli, Lewis Hamilton producentem

Týmy F1 se tento víkend setkaly s některými klíčovými postavami, které za filmem stojí. Šéf týmu McLaren Andreas Seidl uvedl, že první dojem byl povzbudivý.

“Představili nám projekt a zní to samozřejmě velmi, velmi zajímavě a vzrušujícím způsobem,” řekl. “Trochu ve stylu Top Gunu, což si myslím, že pro formuli 1 bude prostě skvělé pro fanoušky, pro sport i pro nás týmy, které se na tom podílejí. Těším se na ten projekt, na to, až ho uvidím, jak se v první řadě pro nás příští rok uskuteční, až se to skutečně stane, a pak uvidím film.”

Frederic Vasseur z Alfy Romeo věří, že má potenciál změnit popularitu tohoto sportu podobně jako Drive to Survive.

“Mohl by to být mega krok vpřed pro F1 obecně, tak jako to před pár lety udělal Netflix,” řekl.

Šéf týmu Haas Guenther Steiner uvedl, že na něj během setkání “udělala zvláštní dojem technologie, kterou nám ukázali”.

“Použili ji při Mavericku, nevěděl jsem, že něco takového existuje. Takže si myslím, že jsou v tuto chvíli nejlepší, kdo něco takového umí. Jak řekl Fred, je to to nejlepší pro formuli 1. A to se mi líbí. Je to velmi dobré, dělat takové věci s takovým kalibrem lidí, a myslím, že to nemá žádná negativa, jsou to jen pozitiva.”