Tituly v šampionátu formule E získávají jen piloti F1. Tím nejnovějším je Jean-Éric Vergne

Účastník 61 velkých cen formule 1, absolvent 41 závodů elektrických formulí, Francouz Jean-Éric Serge Raymond Vergne se stal šampionem čtvrté sezony formule E. Povedlo se mu to v prvním závodě v New Yorku. Nedělní poslední závod čtvrté sezony tak nebude mít už vliv na titul.

3 Štítky: Formule E Jean-Eric Vergne Zveřejněno 14. 07 2018 — GPF1.cz

Jean-Éric Vergne závodil ve formuli 1 pro tým Toro Rosso v sezonách 2012 až 2014. Pak byl z programu Red Bullu vyřazen, jako řada jiných. Jeho nejlepším výsledkem byla dvě šestá místa v Kanadě 2013 a Singapuru 2014. Hned poté šel závodit pro tým Andretti Autosport ve formuli E. Skončil celkově sedmý. O rok později přestoupil k týmu DS Virgin Racing, a se dvěma umístěními na stupních vítězů skončil celkově devátý. Třetí sezona a tým Techeetah, jedno vítězství a celkově páté místo. V týmu zůstal a letos mu přinesl titul.

Techeetah (čteno jako Tachita) je de facto Čínou financovaný reprezentant ve formuli E. Používá motory od Renaultu.

První závod v New Yorku vyhrál Lucas di Grassi z Audi, týmový kolega Daniel Abt skončil druhý.

Šampionem prvního ročníku formule E se stala černá ovce F1 Nelson Piquet ml. Další bývalý pilot F1 Sébastien Buemi se stal šampionem druhé sezony. Ve formuli 1, byť jedinou sezonu 2010 za tým Virgin, závodil také newyorský vítěz za tým Audi a šampion třetí sezony Lucas di Grassi. Všichni čtyři šampioni formule E jsou tak bývalými piloty F1.

Jean-Éric Vergne titul věnoval svému kamarádovi Julesu Bianchimu, který zahynul po tragické havárii v GP Japonska 2014.

Jean-Éric Vergne se stal v New Yorku šampionem čtvrté sezony formule E

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář