Titul pro Ferrari? Neusnout na vavřínech, varuje Vasseur
Monako ukázalo slabiny Red Bullu. Stačí to na to, aby byl v čele s Maxem Verstappenem ohrožen v rámci celé sezóny?
Ta eufórie je pochopitelná. Pro fanoušky, experty i samostatné aktéry. V první řadě mluvím o samotném vítězství Charlese Leclerca při domácí GP Monaka. Konečně! Leclerc měl roky smůlu, dvakrát start z pole position v domácí vítězství neproměnil. Nyní to konečně přišlo.
V druhé řadě je tu otevření tématu týkajícího se boje o mistrovské tituly. V podstatě od druhé poloviny roku 2022 tu máme dominantní sílu v podobě Maxe Verstappena s Red Bullem a nás za tu dobu ani nenapadlo přemýšlet o tom, že má někdo jiný šanci na titul mistra světa. Ostatně, nikdo jiný ji ani prakticky neměl.
Po osmém závodu roku 2024 se situace trochu mění. Charles Leclerc je již čtvrtým vítězem této sezóny a také se stalo už potřetí to, že nevyhrál Red Bull. V minulém roce vyhrál mimo Red Bull pouze Carlos Sainz s Ferrari v Singapuru. O tom, že se soupeři Red Bullu přibližují, není pochyb. Skutečně to ale stačí na to, abychom mohli mluvit o otevřené bitvě o titul?
Výhra v Austrálii a Monaku dodává týmu z Maranella sebevědomí, které je ke stíhání Red Bullu potřeba. Šéf týmu Frederic Vasseur je z pokroku týmu nadšený, zároveň ale krotí přehnaný optimismus: “Není to otázka motivace, ta je tu vždy. Je to o sebevědomí pro jezdce a pro tým. Jakmile bojujete na špici o vítězství, začnete se věnovat malým detailům, které rozhodují. Je to součást zlepšení za posledních šest nebo sedm měsíců,” řekl Vasseur.
“Takto musíme pokračovat, protože nejhorším scénářem by bylo počítat s tím, že takto to bude do konce sezóny. Jak jsem již řekl, budeme mít různé typologie okruhu s různými vlastnostmi. Musíme sbírat body ve chvíli, kdy nebudeme na špici a vyhrávat, když tam budeme. Nic se v podstatě nemění,” dodal Vasseur.