Titul mezi jezdci a týmy – Red Bull uznává, že je to velké dilema

Christian Horner připouští, že Red Bull čelí konfliktu mezi bojem o titul mezi jezdci a týmy

Štítky: Christian Horner Red Bull Zveřejněno 30. 03 2023 — Jiří Košta

S týmem, který si zajistil 1-2 umístění v úvodních závodech sezony v Bahrajnu a Saúdské Arábii, má v tabulce konstruktérů pro rok 2023 již 87 bodů, což mu dává náskok 49 bodů na druhý Aston Martin.

Na straně jezdců má Max Verstappen jednobodový náskok před Sergiem Pérezem poté, co získal další bod za zajetí nejrychlejšího kola v Jeddahu, což je téma, které se od té doby stalo předmětem mnoha zkoumání.

Když byl během rozhovoru dotázán na to, jak bude tým řídit dva jezdce, Horner uznal, že existuje rovnováha mezi zájmy týmu a zájmy jezdců.

„Mezi těmito dvěma šampionáty je vždy konflikt,” vysvětlil šéf Red Bullu.

„Velkým šampionátem pro tým jsou konstruktéři, tam se v rámci sportu rozdělují peníze, které přicházejí prostřednictvím různých poplatků atd.

Šampionát pro jezdce je mistrovství jednotlivců a to je to, které nese prestiž, zejména pro jezdce.

Myslím, že pro nás jako tým je odpovědností dát oběma jezdcům stejnou šanci, stejnou příležitost, stejné auto a samozřejmě záleží na tom, co na okruhu udělají.”

Horner se neobává žádných potenciálních problémů, které by mohly nastat ve vztahu mezi Verstappenem a Pérezem.

„Máme dva skvělé jezdce, Maxe a Sergia. Mezi nimi dvěma je zdravý respekt a očekávám, že to bude pokračovat.

Jsme na začátku sezony. Je to kalendář o 23 závodech. Zatím jsme absolvovali dva závody v Bahrajnu a Džiddě. Místa se velmi liší, takže jsem si jistý, že to bude jiné, ale doufáme, že z vozu dokážeme získat více výkonu.”

Volkswagen ID. Buzz GTX má mít 335 koní