Thajsko, Jižní Korea a Indonésie mají zájem o velké ceny

Greg Maffei, generální ředitel společnosti Liberty Media, která vlastní Formuli 1, říká, že závod v jihovýchodní Asii je stále pravděpodobnější - zájem o něj mají Thajsko, Jižní Korea a Indonésie.

Štítky: GP Indonésie GP Koreje GP Thajska Zveřejněno 24. 05 2024 — GPF1.cz

F1 je spokojená s tím, že její tři závody ve Spojených státech jsou pro tamní trh dostačující, a tak se pozornost přesunula do dalších regionů, aby zachytila rostoucí celosvětový zájem o závody velkých cen. Ve čtvrtek večer na akci F1 in Depth v Monaku Maffei řekl, že úspěšný návrat Velké ceny Číny ukázal, co je možné.

“Máme štěstí, že se nám letos po čtyřech letech podařilo získat čínský závod,” řekl. “Bylo to velmi úspěšné. Zájem o Čínu explodoval částečně i proto, že nyní máme čínského jezdce. Silně vnímáte kulturní identitu tolik, když máte jezdce z nějaké země a když máte týmy z nějaké země. Je to znát. A tak to bylo skvělé vidět růst v Číně.

Ale zájem je velký v celé Asii, protože máme zájem z mnoha měst. Ale v Asii, jak správně podotýkáte: Thajsko, Soul a zájem jsme měli i z Indonésie. Je spousta míst, která chtějí závody Formule 1.

Opravdu jsme se podívali na průsečík toho, kde jsou naši fanoušci, kde by mohli být, kdo by mohl uspořádat velký závod a kdo si upřímně řečeno může závod dovolit – a všechny tyto druhy průsečíků těchto tří okruhů.

Myslím, že by se velmi snadno mohl objevit druhý závod v jihovýchodní Asii [vedle Číny].