Těsnou kvalifikaci v Japonsku vyhrál Verstappen před Ferrari

Max Verstappen může už zítra slavit zisk druhého titulu mistra světa a svou dnešní pole position své šance jen posílil. Za jezdcem Red Bullu budou startovat oba piloti Ferrari. Jak už bylo avizováno, Mercedes se na suchých podmínkách propadl.

Štítky: GP Japonska kvalifikace Max Verstappen Zveřejněno 8. 10 2022 — Vašek Štěpánek

Po deštivém pátku bylo rozložení sil celkem nejasnou záležitostí. Očekával se boj mezi prvními dvěma týmy – Red Bullem a Ferrari, a to se také potvrdilo. Z pole position se nakonec mohl radovat lídr šampionátu Max Verstappen před duem Ferrari a kolegou Pérezem.

Mercedesy se oproti deštivým podmínkám v pátek propadly. Stříbrné šípy se musely spokojit jen se šestou a osmou příčkou. Největšího konkurenta jim dělal Alpine. Spokojeni mohou být u Aston Martinu, když Vettel nečekaně ukořistil deváté místo před Norrisem.

Domácí hrdina Yuki Tsunoda ze své AlphaTauri vytěžil dvanácté místo, u stáje z Faenzy byla s Japoncovým výkonem přítomná spokojenost. Tsunoda měl během Q2 ještě dva incidenty se Schumacherem, komisaři by ale prohřešky neměli vyšetřovat.

Nespokojený je Pierre Gasly. Čerstvě oznámený pilot Alpinu pro příští rok měl během svého působení problémy s brzdami – podobně jako Albon a oba skončili už v první části. Albonovi byl navíc vymazán čas za překročení traťových limitů.

Zítřejší Grand Prix začíná v 7:00 našeho času a podle předpovědí počasí by mohlo během závodu zapršet – v což otevřeně doufají u Mercedesu. Stříbrné šípy na Suzuce fungují mnohem lépe za mokrých podmínek.

Zítřejší závod může rozhodnout o titulu mistra světa. Verstappenovi k tomu stačí, aby vyhrál závod s nejrychlejším kolem. V takovém případě by se Nizozemec nemusel starat o umístění svých největších soupeřů, tak uvidíme.

Tabulku s výsledky doplníme…