Televizní Studio F1 se přizpůsobí novému formátu vysílání

S letošní sezonou si musíme zvyknout na nové začátky přenosů velkých cen formule 1. Po desetiletí začínala velká cena tak, že vždy v celou hodinu se jezdci rozjeli do takzvaného zaváděcího kola. Na jeho konci se seřadili na start a poté se začalo závodit. Se změnou vlastnické struktury F1 a její marketingové strategie došlo k relativně velké, ba skoro revoluční změně. Ke startu do zaváděcího kola dojde až deset minut po celé.

4 Štítky: Sport TV Zveřejněno 19. 03 2018 — GPF1.cz

Velké ceny v našem českém a slovenském časovém pásmu začínají ve 14:00. Televizní přenosy, když pomineme předzávodní program v podobě Studia F1, tak vždy začínaly ve 13:55.

Počínaje letošní sezonou nejenže se začátek těchto evropských závodů posune o hodinu později, ale k tomu se přidá ještě 10 minut. Pokud tedy start do zahřívacího kola začal ve 14:00, nově to bude 15:10. To všechno má dopad také na strukturu přenosů velkých cen formule 1 na programech Sport1 a Sport2.

Ty nově začnou v celou hodinu tak, aby odvysílaly právě oněch 10 minut, které nové vedení F1 přidalo jako ‚vybudování atmosféry‘. Studio F1 bude začínat tradičně v celou hodinu před závodem. Evropské schéma tedy bude vypadat tak, že Studio F1 začne ve 14:00 a poběží přibližně až do doby 14:55 před tím, než v 15:00 začne přenos z velké ceny. ve výsledku to znamená, že kompletní balík nedělních přenosů bude celkově o 10 minut delší.

Výjimku tvoří úvodní závod GP Austrálie. Před ní začne Studio F1 o čtvrt hodinu dříve. Začíná-li tedy přenos na GP Austrálie v 7:00 na programu Sport2, Studio F1 začne už v 5:45.

Stejně jako v předchozích letech bude přenos hlavního závodu dvojjazyčný: s českým a slovenským komentářem. Pokud to váš dodavatel služby umožňuje, je nutné zvukové stopy přepnout na vašem přijímači. Tréninky a kvalifikace budou mít jedinou, převážně českou komentátorskou stopu.

Ve Studiu F1 se oproti předchozím sezonám rozšíří počet hostů. Vedle moderátora jich místo dvou bude tři. Komentátorský tým se nemění, ale budou se možná o něco častěji střídat spolukomentátoři. Například Josef Král vynechá pět velkých cen.

 

Diskuse k článku

4 komentáře: “Televizní Studio F1 se přizpůsobí novému formátu vysílání”

 1. Jakub McL napsal:

  Já bych teda uvítal, kdyby bylo možné se aktivně zůčastnit vysílání (posílat dotazy) i když nemám ten bláznivej facebook. Třeba tady přes přihlášení… Už to říkám třetí rok, tak snad se někdy dočkám…

 2. Jakub McL napsal:

  Souhlasím s huhukoktejl! Taky doma dostávám céres, že zabiju celý odpoledne… Záznam sice taky můžu, ale to jsou pak nervy, když třeba dělám na zahradě a v rádiu začnou mluvit o tom, kdo to vyhrál… 😵🔫 Guru, dej si životopis, třeba tě místo Tomáše vyberou…

 3. jyrki napsal:

  sledovat by se to dalo jedine, kdyby to nekomentoval Richter. Radeji najdu stream Sky Sports. Ale treba se jednou dockame i solidniho, sledovatelneho ceskeho komentare

 4. huhukoktejl napsal:

  Ty nove casy jsou uplne na nic 😬 … uz vidim, jak mne manzelka a deti nechaji divat se cele odpoledne od 15 do 17 na f1, cimz celou nedeli zabiju. Uz ten konec v 16:00 byl na hrane. Uvital bych spis start ve 13:00 a v 15:00 konec. No nic, budu si to muset ve vetsine pripadu poustet ze zaznamu … i kdyz to proste uz neni ono

Napsat komentář