Televizní grafika přenosů chystá nové informace – je poptáván váš názor

Vedení F1 chystá pro novou sezonu dodatečně informace v rámci televizní grafiky. Novinky na tiskové konferenci Amazonu představil provozní ředitel F1 Ross Brawn. Jedná se přinejmenším o indikativní informaci pravděpodobnosti úspěšného dokončení předjetí, odhadovaný rozestup po absolvování pitstopu a celkový výkonnostní stav auta.

5 Štítky: F1 TV FOM Sport TV Zveřejněno 2. 12 2018 — GPF1.cz

Zatímco odhad rozestupu po absolvování pitstopu je relativně jednoduchá matematika a komentátoři přenosů predikují pozici pilota po návratu na dráhu běžně, u ostatních už nejde o tak zřejmé údaje. Jedná se totiž o kombinované využití reálných údajů na voze v daném čase a empirických dat z minulosti. Výpočetní model, který pak na obrazovku dává konečné údaje, se navíc bude v čase postupně ‘učit’.

Otázkou tak je, jak moc jsou takové informace relevantní pro dění na závodní dráze a co vlastně přesně znamená “Celková úroveň výkonnosti auta 67 %”.

Navíc minulost prokázala, že příliš mnoho informací na televizní obrazovce může být ke škodě věci. Před dvěma lety FOM experimentovala s barevnou indikací toho, zda má pilot v kvalifikaci náskok na aktuálně prvního. Zatímco dnes se tak děje vždy jen na konci prvního a druhého sektoru, experiment pracoval s takzvanými mini-sektory. Pro fajnšmekry zajímavý nápad, který ale zrušil vzrušující očekávání toho, jaký bude výsledek na cílové čáře, protože se to vědělo už předem.

Tak jak tak můžete svůj názor vyjádřit poskytnutím zpětné vazby zde.

NOVÁ GRAFIKA – VÝKONNOST AUTA

NOVÁ GRAFIKA – ROZESTUP PO PITSTOPU

NOVÁ GRAFIKA – PRAVDĚPODOBNOST ÚSPĚŠNÉHO PŘEDJETÍ

Diskuse k článku

Napsat komentář