Televize začala vysílat rádiovou komunikaci na FIA – týmy kvůli tomu polevily ve stížnostech

Týmy formule 1 jsou méně ochotné stěžovat si na své soupeře, protože vědí, že jejich zprávy mohou být vysílány v televizi. Alespoň to si myslí ředitel závodů Michael Masi.

Štítky: FIA Michael Masi Zveřejněno 2. 07 2021 — Jiří Košta

Komunikace mezi jezdci a týmy se pouštěla do přenosů celá léta, nicméně zprávy mezi týmy a ředitelstvím závodu jsou novinkou. Stalo se tak poprvé během úvodu letošní sezony, kde byla slyšet diskuze mezi šéfem Mercedesu Totem Wolffem a právě Masim, na adresu Nikity Mazepina, který zdržoval Lewise Hamiltona, přičemž ignoroval modré vlajky.

„Každý sportovní tým, a to není formule 1 výjimkou, využívá rádio s vědomím, že se tohle může stát. Rádo máme mnoho let, ale nyní se to vysílá. Teď týmy vědí, že se cokoliv může vysílat, proto snížili počet zpráv směrem k ředitelství závodu. A z týmové perspektivy o tom pravděpodobně více přemýšlí, než se na něco zeptají,” říká Masi.

Během víkendu Velké ceny Rakouska Wolff obvinil McLaren ze zveličování stupně nebezpečí, které nastalo, když se Valtteri Bottas roztočil v boxové uličce. Podle šéfa Mercedesu je to ale fajn, jelikož se „můžeme všichni zasmát”. Přesto v celku pochopitelně nebere FIA vysílačky jako rozhodující faktor.

Při takových situacích, když se takové věci dějí, jdeme rovnou směrem k obrazovce, kde vložíme titulek ‘vyšetřuje se’ nebo ‘zaznamenáno’, případně podobné věci, abychom týmům dalo vědět, že se něco řeší. Ale abych pravdu řekl, i kdyby nám McLaren neposlal požadavek, tak bych komisařům řekl, aby to vyšetřili,” dodává Masi.

Legendární Audi Quattro S1 se vrací, ale jako elektromobil