Teď, nebo nikdy? Ferrari je pod enormním tlakem

A pokud dnes nevyhraje, šampionát pro něj v podstatě skončil. Myslí si to Ralf Schumacher, bývalý pilot týmů Jordan, Williams a Toyota.

2 Štítky: Ferrari Ralf Schumacher Zveřejněno 12. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Tlak na ně je enormní,“ říká Schumacher. „Mají potenciál, ale kvůli chybným rozhodnutím, technickým problémům a některým jezdeckým chybám ho ještě naplno nevyužili. Vlastně nic jiného než vítězství v dnešním závodě nezajistí, aby šampionát zůstal pro Ferrari i nadále otevřený,“ tvrdí Němec.

Podle něj je na tom hůř Vettel, od něhož se očekává, že bude tahounem týmu. Leclerc může jen překvapit. „Zaprvé, máte tu chyby, které Vettel udělal, a taky nedostatečné výsledky. A jeho kolega Charles Leclerc mu život ještě víc komplikuje. Momentálně je Leclerc na koni, závod od závodu získává více sebedůvěry. Vettel potřebuje jet dnes maximálně na hraně.“

Schumacher letos figuruje jako expert německé odnože Sky Sports.

Kvalifikační ztráta na Mercedes byla ale velká, naopak Scuderia si bude muset v zrcátkách hlídat Red Bull – Max Verstappen se kvalifikoval do druhé řady. „Red Bull nasadil velká vylepšení pro evropskou část sezony, a pokud nové díly splní, co od nich tým očekává, Max Verstappen by mohl překvapit.

Celkově si myslím, že má Ferrari nejlepší balíček, ale Mercedes je kompletnějším týmem s komplexnějšími jezdci. Ferrari si už nemůže dovolit další chyby,“ má jasno vítěz šesti velkých cen F1.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Teď, nebo nikdy? Ferrari je pod enormním tlakem”

  1. INF_11 napsal:

    Jinak nechci házet flintu do žita, ale sezóna podle mě zase odepsaná… opět dominance merglu… aspoň že ten Bottas se (snad) pochlapil, a nebude už dělat Hamovi žeryka, takže se snad porvou o titul… (když už nic jiného)

  2. INF_11 napsal:

    Červení přes 10 let slibují „zítra vyhrajem“ a „teď to přijde“, viz ty jejich řeči o vylepšeních vozu (jako kdyby jiné týmy nevylepšovali), a „tajemství pro závod“ atd, jen řeči a skutek utek. Kdyby radši drželi zobák 😀

Napsat komentář