Teď je potřeba Ferrari chránit, tvrdí po odstoupení Vettel

Ani na Suzuce se Ferrari nemohlo předvést v plné síle. Technické problémy na voze Sebastiana Vettela totiž nakonec vedly v jeho odstoupení jen pár kol po startu závodu. Němec ale i nadále věří v možný titul a tým chce podle svých slov chránit, přestože ho události ze Suzuky bolí.

1 Štítky: GP Japonska Sebastian Vettel Zveřejněno 8. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Němcovy naděje na titul po Grand Prix Japonska rapidně klesly. Vettela potkaly technické problémy ještě před startem, v jejichž důsledku musel pár kol po zhasnutí červených světel odstoupit. Ztráta na Hamiltona se vyšplhala na skoro šedesát bodů, jen čtyři závody před koncem sezony.

Vettel, jenž je známý svými občasnými výlevy pod návalem emocí, však v Japonsku zůstal diplomatem, přestože ho současný stav věcí bolí. „Je normální, že člověk kritizuje. Hlavně, když se něco pokazí. Je to součást naší práce,“ vykládal ještě v průběhu japonské Velké ceny pilot Scuderie.

„Myslím ale, že teď je třeba Ferrari chránit. Zatím jsme odváděli neuvěřitelnou práci. Je samozřejmě škoda, že v posledních dvou závodech byly potíže se spolehlivostí, ale víte, tak to občas je. Jasně, že to bolí a všichni jsme zklamaní. Ale musíme se teď vrátit zpátky, odpočinout si a vletět na plný plyn do posledních čtyř závodů. Uvidíme, co se stane.“

Závodník Ferrari tak boj o titul nevzdává. „Pořád máme šanci… ale jo, očividně to není v našich rukou tak moc, jak bychom chtěli. Ale celkově tým kráčí dobrý směrem a zlepšujeme se závod od závodu. Myslím, že jsme se dostali dál, než si lidé mysleli. Takže jsou taky nějaké pozitiva, ale na ně se teď samozřejmě nedíváme, protože na to není správný den,“ dodal Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář