Technický ředitel Mike Elliott po 11 letech opustil Mercedes

Po jedenácti letech se dnes v Brackley s kolegy rozloučil technický ředitel Mike Elliott, který se rozhodl opustit tým a začít další kapitolu své kariéry mimo Mercedes.

Štítky: Mercedes Mike Elliott Zveřejněno 31. 10 2023 — GPF1.cz

Od roku 2000, kdy nastoupil do McLarenu jako aerodynamik, pracoval Mike nepřetržitě na předních pozicích ve sportu po dobu 23 sezón. Nejprve jako šéf aerodynamiky, poté jako technologický ředitel a nakonec jako technický ředitel se Mike Elliott významně podílel na úspěších týmu v závodech a šampionátech v letech 2012 až 2023.

“Mike byl jedním z pilířů úspěchů týmu v uplynulém desetiletí,” vysvětlil Toto, “a dnes se s ním loučíme s opravdu smíšenými pocity. Mike je prudce inteligentní technický mozek a skvělý týmový hráč; výrazně přispěl nejen k vyhrávání závodních vozů, ale také k budování kultury našeho týmu. Na druhou stranu je ale jasné, že je připraven na nová dobrodružství mimo Mercedes – takže vím, že i pro něj je to správný krok. Dnes opouští tým s naším poděkováním za úsilí, nasazení a zkušenosti, které týmu za posledních 11 let přinesl – a s přáním všeho nejlepšího do budoucna.”

Mercedes povolává Batmana: Vrátit se má James Allison

Začátkem letošního roku přešel Mike do Brackley na pozici technického ředitele a zaměřil se na rozvoj technické strategie, která má obnovit technické schopnosti týmu pro nadcházející roky.

Vzhledem k tomu, že tento plán je nyní připraven a v procesu realizace, rozhodl se Elliott v nadcházejících měsících od sportu odpočívat, než se rozhodne o své další výzvě.

“Být součástí tohoto týmu Mercedes bylo pro mě jednou z největších výsad v mé kariéře,” vysvětlil Elliott. “Během svého působení jsem viděl, jak se tým vyvíjí od skupiny lidí, kteří táhnou za jeden provaz a vyhrávají závody, přes první šampionát až po rekordní zisk osmi titulů mistra konstruktérů v řadě. – A já jsem hrdý na to, že jsem k této cestě přispěl.

“Ačkoli jsme v posledních dvou sezónách nevyhrávali závody tak, jak bychom si přáli, prověřily nás v mnoha jiných ohledech – a donutily nás zpochybnit naše základní předpoklady o tom, jak dosahujeme výkonů. Během uplynulých šesti měsíců jsem si užíval vývoj technické strategie, která, jak doufáme, může být základem dalšího úspěšného cyklu týmu.

“Rozhodl jsem se, že nyní je ten správný čas udělat další krok mimo Mercedes – nejprve se po 23 letech práce na plný úvazek v tomto sportu zastavit a bilancovat, a pak si najít další výzvu. Rád bych poděkoval svým týmovým kolegům za fantastických 12 společných sezón a popřál jim mnoho úspěchů do dalších let.”