Tatiana Calderónová je testovacím pilotem týmu Alfa Romeo Sauber

Čtyřiadvacetiletá kolumbijská závodnice Tatiana Calderónová u týmu Sauber povýšila na roli testovací jezdkyně pro sezonu 2018. V loňské sezoně působila jako vývojová pilotka. Letos bude pracovat na simulátoru a spolupracovat s inženýry během velkých cen a také v hinwillské továrně.

1 Štítky: Sauber Tatiana Calderónová Zveřejněno 6. 03 2018 — Tomáš Richtr

Calderónová je šampionkou kolumbijských motokárových sérií v letech 2005 až 2009, je šampionkou Star Mazda seriálu z roku 2010. Poté se přesunula do Evropy, kde závodila ve formuli Euro F3. V britské formuli 3 dojela na stupních vítězů na Nürburgringu. Od roku 2014 usedá převážně do formule GP3. Skončila druhá v seriálu MRF Challenge, kde vyhrála závod a byla soupeřkou Micka Schumachera. Ve skomírající Světové sérii Renault 3.5 V8 dojela na stupních vítězů v bahrajnském závodě vloni.

Jejím nejlepším výsledkem ve formuli GP3 bylo sedmé místo na Monze 2017.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Tatiana Calderónová je testovacím pilotem týmu Alfa Romeo Sauber”

  1. Jakub McL napsal:

    Komerční tah, řekl bych. Určitě má holka za sebou víc úspěšných závodů než já (to každej, kdo profesionálně závodí 🙂 ), ale její úspěchy, v porovnání s jinými závodníky, nic moc. Připomíná mi to působení Carmen u Lotusu. Krásný pohled, ale to je vše… Možná vážně ta formule E, kde určitě nebude potřeba tolik fyzické síly…

Napsat komentář