Táta podepsal s Fordem. Přiblíží to Sainze smlouvě s Red Bullem?

Poté, co byl jeho otec Carlos Sainz starší potvrzen jako tovární jezdec Fordu pro dakarský program amerického výrobce v roce 2025, zvěsti o spolupráci Carlose Sainze s Red Bullem pokračují.

Štítky: Carlos Sainz Ford Red Bull Zveřejněno 11. 05 2024 — GPF1.cz

Poté, co se Ferrari rozhodlo nepokračovat s Carlosem Sainzem a místo něj podepsat pro rok 2025 smlouvu se sedminásobným mistrem světa Lewisem Hamiltonem, se kolem Španělova budoucího týmu točí řada spekulací. Zdá se, že trojnásobný vítěz závodů F1 má spoustu možností jinde na startovním roštu a vzhledem ke svým zkušenostem a současné formě je v současnosti jedním z nejžádanějších závodníků.

NOVÉ ČÍSLO ONLINE MAGAZÍNU KOLO NA KOLO ZDE

  • Ti, kterým F1 vzala život
  • Důvody odchodu Adriana Neweyho
  • Williams v kleštích investičních stropů
  • Sprinty s námi zůstávají
  • Bodová inflace
  • Aerovychytávky

O Sainzův podpis už bojuje celá řada týmů. Nejzřejmější volbou se zdá být Audi, které od roku 2026 převezme účast Sauberu v F1, ale možným budoucím týmem pro Sainze jsou také Mercedes a Red Bull.

Skutečnost, že Španěl zřejmě nespěchá s podpisem smlouvy na příští rok, naznačuje, že pro rok 2025 má na stole skutečně několik možností, z nichž si může vybírat.

Vzhledem k tomu, že jeho otec Sainz starší byl právě potvrzen jako tovární jezdec Fordu pro Rallye Dakar 2025, začalo se opět spekulovat o tom, že by jezdec Ferrari mohl být od příštího roku na cestě k Red Bullu.

Španěl byl také součástí programu juniorského týmu Red Bull a svou kariéru zahájil v juniorském týmu Red Bull Toro Rosso. Rodinu Red Bullu opustil poté, co se tým vlastněný společností vyrábějící energetické nápoje rozhodl do seniorské výbavy povýšit Maxe Verstappena.

Nicméně vzhledem k tomu, že Ford hodlá spojit své síly s Red Bullem, až sport v roce 2026 představí novou generaci pohonných jednotek, mohl by si Španěl zajistit závodní místo v Red Bullu v příštím roce.