Takových sezon jako ta loňská bych nevydržel moc, přiznává Verstappen

Přestože navenek působí Max Verstappen vyrovnaně a silně, i on s odstupem času přiznal, že pro něj sezona 2021 byla více než vysilující.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 9. 02 2022 — Lukáš Štěrovský

Už dříve Nizozemec promluvil o tom, jak v posledním kole Grand Prix Abú Dhabi bojoval s křečí a fyzickým vypětím. „Ještě kolo a odpadl bych. Hladina stresu byla hrozně vysoká. Ale člověk to nemohl vzdát,“ vzpomíná. „Když jsem vystoupil z auta, bál jsem se o svého tátu, byl bílý jako stěna,“ dodává v narážce na bývalého pilota Jose Verstappena.

Na vážnější notu si ale Nizozemec uvědomuje, že tak vysoký tlak lidské tělo nemůže snášet dlouhodobě. „Takové drama určitě nelze absolvovat každý rok. Není to dobré a zdravé pro mě, ani nikoho v týmu,“ ví dobře.

Verstappen o bolestech v posledním kole

Jako příklad dává nehodu z Anglie, při které po kontaktu s Lewisem Hamiltonem skončil ve zdi. „Vydržím docela dost, ale na Silverstone to bylo opravdu bolestivé. Jak kvůli ztrátě bodů, tak doslova. Takové nárazy nejsou dobré pro vaše tělo ani mozek. Odnesl to můj krk, moje záda a ramena. Čtyři dny jsem doma pak vůbec nemyslel na závody, aby si hlava odpočinula.“

Nicméně útěchou může být Verstappenovi fakt, že se mu povedlo splnit si dětský sen. „Ten malý tlak vzadu v hlavě, to, že musíte vyhrát, je pryč. Už se mi to podařilo. Takže pokud teď budu mít smůlu, asi se s tím vyrovnám snadněji než dříve,“ říká jezdec, který prý netouží vyrovnat sedm titulů Michaela Schumachera a Lewise Hamiltona.

„Pokud se mi to nepodaří, bude to v pořádku. Na to potřebujete hodně štěstí, abyste byli tak dlouho v takto dominantní pozici. Chci si jen užívat závodění. Vím, že až se vrátím na trať, budu chtít stále vyhrávat,“ tvrdí Max Verstappen.