Tak trochu jiný mechanik Williamsu…

Známý motocyklový závodník a televizní osobnost Guy Martin absolvuje s týmem Williams Velkou cenu Belgie na pozici mechanika.

Štítky: GP Belgie Guy Martin Williams Zveřejněno 26. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Williams je letos stájí, která je konstantně nejrychlejší během zastávek v boxech. Možná i proto se na ni přišel v rámci Grand Prix Belgie podívat slavný motocyklový závodník a televizní osobnost Guy Martin. A to pěkně zblízka, Martin si totiž vyzkouší přímo roli mechanika týmu!

S formulí 1 nemá žádné zkušenosti, a tak před odjezdem do Spa navštívil i továrnu v Grove. Lze předpokládat, že Martin shání materiál pro svůj televizní seriál, ve kterém představuje divákům nejrůznější (a často také velmi extrémní) technická a inženýrská odvětví.

„Během závodního víkendu bude Guy pomáhat s přípravou garáže předtím, než týmu pomůže sestavit vůz FW40. Odpracuje dvě devadesátiminutové směny v pátek, další hodinu v sobotu a pak i kvalifikaci a samotný závod,“ je psáno v prohlášení Williamsu. Jinými slovy závodní víkend v plné palbě.

Martin by se zřejmě mohl na některé pozici objevit i během samotných závodních zastávek v boxech. „Mechanici Williamsu se starají o oba piloty – Felipeho Massu a Lance Strolla – a každý pit stop je rozhodující. Guy bude pracovat s nejrychlejším týmem v tomto odvětví, který během britské Grand Prix stanovil nejrychlejší zastávku u mechaniků časem 2,02,“ píše se dále v tiskové zprávě.

Tím ale Martinova „šichta“ neskončí. „Po závodě, když jezdci odjedou na nejbližší letiště, začíná pro mechaniky v podstatě nový den. Zabere alespoň 10 hodin rozebrat vozy, demontovat garáž a všechno sbalit tak, aby to bylo připraveno na přejezd do dějiště dalšího závodu. Guy zůstane, samozřejmě, až do konce,“ slibuje Williams.

Vypadá to, že fanoušci formule 1 se tak mohou v dohledné době těšit na exkluzivní pohled do srdce závodního týmu královny motorsportu, a to očima mechanika během Grand Prix víkendu.

[gpf1video adLink=“http://gpf1.cz“ adUrl=“http://gpf1.cz/wp-content/uploads/2017/07/OMV.mp4″][/gpf1video]

Diskuse k článku

Napsat komentář