Tajemný Sainz: Pokud jsem s Ferrari boural, neřeknu vám to

Španělský debutant u týmu Ferrari má za sebou první havárii. Alespoň to tvrdí některé zvěsti, podle kterých Carlos Sainz nezvládl v týdnu vůz při testování osmnáctipalcových pneumatik v Jerezu.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 27. 02 2021 — Lukáš Štěrovský

„Testování pro Pirelli je samozřejmě soukromé, takže je pro mě těžké odpovědět na takovou otázku, protože nevím, kolik toho můžu z hlediska smlouvy říct,“ odpověděl Španěl na dotaz, zda skutečně došlo k havárii. „Pokud se ale něco stalo, což vám neřeknu, pak to bylo nepatrné…“

Podle Pirelli Charles Leclerc v pondělí odjel 110 kol, v úterý oba jezdci Ferrari dohromady odkroužili 85 okruhů. Nové obutí měla formule 1 zavést už letos, kvůli pandemii ale došlo k odkladu až na rok 2022. Jak se Sainzovy pneumatiky s nižším profilem zamlouvají?

„První dojmy jsou ve skutečnosti celkem pozitivní. Pořád ale musíme mít na paměti, že se jedná o nový produkt a odjeli jsme toho na něm jen velmi málo. Rozhodně lze cítit rozdíl. Gumy se ještě budou vyvíjet, musíme počkat, dokud nebudou nasazeny na auto pro rok 2022, které bude zcela odlišné. Ale první dojmy na hybridním voze jsou pozitivní,“ tvrdí Sainz, jehož názor sdílí i kolega Leclerc.

„Zkusili jsme několik odlišných věcí, a upřímně z toho vzešlo pár pozitiv, takže to bylo dobré. Domnívám se, že stále je před námi trochu práce, ale všechno šlo podle plánu a správným směrem,“ sdělil Monačan.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Carlos Sainz (@carlossainz55)