Syn expilota F1 Barrichella nastoupí do formule 4

Syn nejzkušenějšího pilota F1 Rubense Barrichella, Eduardo, bude závodit ve formuli 4. Doteď závodil v motokárách, nyní se posune na americkou úroveň formulového sportu.

Štítky: Motorsport Rubens Barrichello Zveřejněno 30. 03 2018 — GPF1.cz

Se 326 účastmi ve velkých cenách je Brazilec Barrichello nejzkušenějším pilotem v historii formule 1 před Jensonem Buttonem, Michaelem Schumacherem, Fernandem Alonsem a Kimim Räikkönenem. Jeho šestnáctiletý syn Eduardo si už jízdu ve formuli 4 zkusil v rámci testů. Nyní se dohodl na angažmá s novým týmem DC Autosport.

„Na novou sezonu se moc těším,“ řekl Eduardo Barrichello. „Jízda ve formuli 4 se mi moc líbí a spolupráce s týmem DC Autosport se nemohu dočkat. Formule 4 je pro mě začátkem všeho.“

„Jsem nadšený Eduardovou šancí,“ řekl jeho táta Rubens. „V motokárách prokázal talent a jsem si jist, že se mu bude dařit také ve formuli 4.“

Letošní ročník amerického seriálu formule 4 má 18 závodů na šesti okruzích: Virginia, Road Atlanta, Mid-Ohio, Pittsburgh, New Jersey a Okruh Amerik, kde se potká s Velkou cenou USA formule 1. Loňským šampionem americké F4 se s velkým přehledem a náskokem stal dnes devatenáctiletý rodák z Floridy Kyle Kirkwood. V sezoně 2016 mělo startovní pole jen mězi 14 až 16 formulemi, vloni už jich ale v závodech bylo třicet. Jezdí se na šasi Crawford s motory Honda.

Diskuse k článku

Napsat komentář