Symonds: Titul u nás může vyhrát nejen Bottas, ale i Massa
Podle technického šéfa Williamsu Pata Symondse mají oba jezdci týmu na to, aby zvítězili v šampionátu.
Podle technického šéfa Williamsu Pata Symondse mají oba jezdci týmu na to, aby zvítězili v šampionátu.
Valtteri Bottas je považován za hvězdu budoucnosti a Symonds, který v minulosti pracoval například se Sennou, Schumacherem nebo Alonsem, v něm skutečně vidí mistrovské geny.
„Jde tu o několik faktorů, nejen o touhu vyhrávat, všichni tady mají touhu vyhrávat, ale někteří jsou naprosto zapálení, neoblomně věří, že to dokáží,“ vysvětloval pro oficiální stránky soutěže. „Myslím, že teď tu máme několik sakra rychlých jezdců, ale občas o sobě pochybují.“
„A ve chvíli, kdy o sobě sportovec začne pochybovat, je poražený. To, co jsem viděl ve velkých jezdcích, se kterými jsem pracoval, vidím také ve Valtterim. Být šampiónem vnímá skoro jako právo. Ten tak zvaný gen šampiónů má i další rysy, jako pozornost k detailům a pracovní morálka.“
„Ty nejsou samozřejmostí. Ve Vallterim vidím všechny ty věci, které jsem viděl v ostatních za posledních zhruba 30 let. Takže doufám, že se stane mistrem.“
Ale Bottas není jediný, kdo může Williamsu přivézt titul, pokud na to bude stačit technika.
„Mnoho lidí ví, že Felipe měl na vítězství v šampionátu, protože se mu to téměř povedlo v roce 2008,“ připomněl Symonds. „Po nehodě v Maďarsku si hodně lidí řeklo: ‚OK Felipe, škoda.‘ My jsme u Williamsu přišli na to, že jsme ho probudili.“
„A není vyloučené, že pokud postavíme dost dobré auto, že bude moct vyhrát i Felipe. V druhé části sezóny 2014 byl senzační. Byl to Felipe, kterého jsme roky neviděli.“







Diskuse k článku