Svoji šanci dostanu, a to brzy, míní Rossi

Rezervní pilot Marussie zůstává trpělivý a navzdory neuskutečněné závodní premiéře ve Spa pevně věří, že již co nevidět bude moci naplno ukázat všechen svůj talent.

Štítky: Alexander Rossi Marussia Zveřejněno 30. 08 2014 — Tomáš Bohuslav

Rezervní pilot Marussie zůstává trpělivý a navzdory neuskutečněné závodní premiéře ve Spa pevně věří, že již co nevidět bude moci naplno ukázat všechen svůj talent.

Uplynulá Velká cena Belgie měla pro Alexandra Rossiho znamenat opravdový průlom v jeho kariéře. Mladý Američan si během ní totiž měl odbýt debut v rámci královny motorsportu a to jako náhrada za Maxe Chiltona, který musel opustit svůj závodní kokpit kvůli jistým ‚smluvním záležitostem‘.

Tyto nesrovnalosti se však ještě během úvodního pátečního tréninku podařilo vyřešit, a tak z Rossiho závodní premiéry nakonec sešlo. Sám pilot si každopádně z nastalé situace příliš těžkou hlavu nedělá.

„Nemyslím si, že to bylo tak tvrdé, jak byste očekávali, protože to (šance) přišlo tak rychle a stejně rychle to i pominulo,“ cituje Rossiho ESPN. „Chtěl jsem závodit, ale nakonec jsem s tím nemohl nic dělat, takže nemělo cenu si stěžovat nebo tak něco.“

Svoji nejbližší budoucnost v F1 vidí americký závodník velmi pozitivně:

„Cítím, že svoji šanci dostanu. Je to něco, co se blíží. Kdy? To nevím. Může to přijít z čista jasna, jako minulý víkend, nebo to může být naplánované. Ale jsem velmi přesvědčený, že velmi brzy budu sedět v závodní sedačce po celý víkend.“

Posledním Američanem, jenž závodil ve formuli 1, byl v roce 2007 Scott Speed. Ten hájil barvy Toro Rosso, v polovině sezony se jej nicméně vedení italské stáje rozhodlo vzhledem k neuspokojivým výkonům nahradit Sebastianem Vettelem.

Diskuse k článku

Napsat komentář