Stýská se vám po starších formulích? Tak příští víkend do Brna

O víkendu 5. a 6. července do Brna zavítá na 55 historických vozů formule 1. Závodit budou ve čtyřech kategoriích podle věku.

13 Štítky: Brno Historie Zveřejněno 28. 06 2014 — Tomáš Richtr

Pozoruhodná akce se odehraje o víkendu 5. a 6. července na brněnském Automotodromu: BrnoGP Revival a v jeho rámci Šampionát historických vozů formule 1 Masters (FIA Masters Historic Formula One Championship).

Jedná se o výjimečný seriál, který v rámci sezony zavítal do Barcelony a Brands Hatch, a kromě Brna se podívá ještě na Silverstone, Nürburgring, Zandvoort, Spa a Jerez.

Pořadatelé na akci zvou oficiálními slovy: “Plakát některého z těchto aut jste možná někde složitě sehnali před třiceti roky a vážili si jej stejně jako hodnotného obrazu. Závod FIA Masters Formula 1 bude vlastně úlitbou pro všechny, kteří tajně i veřejně snili o tom, že Brno bude jednou patřit nejrychlejšímu automobilovému šampionátu na světě. Na start se postaví automobily s třílitrovým motorem, které jezdily po tratích velkých cen v letech 1966 až 1985. V té době na světě ještě nebyly energetické nápoje a závody formule 1 se daly vyhrávat díky motoru Cosworth DFV nebo šikovnému konstruktérovi. FIA Masters šampionát historických formulí 1 je emotivní událostí, kde vozy musí jet v původním barevném provedení a poskytují nezapomenutelnou podívanou stejně jako v dobách své největší slávy.”

K vidění bude široká škála vozů ve čtyřech kategoriích: Tyrrell 012, Lotus 77, Hesketh 308E, Williams FW08C, Minardi M/85, Arrows A4, Cooper T45/51, Brabham BT14, Maserati 250F-2522/23/26, Ferrari 500/625 a mnoho dalších – ve startovní listině je celkem 55 historických vozů F1. Jedou se čtyři poháry: Stewartův pohár pro formule z let 1968 až 1971, Fittipaldiho pohár pro formule z let 1972 až 1974, Laudův pohár pro formule z let 1975 až 1978 a nakonec Headův pohár pro formule z let 1979 až 1985.

Program brněnského víkendu nabízí další zábavu: FIA Masters historické sportovní vozy, FIA Lurani Trophy formule Junior nebo Masters Historic Gentlemen Drivers pro vozy GT.

Masters-Historic-Festival-BH-2014-2019

 

Diskuse k článku

13 komentářů: “Stýská se vám po starších formulích? Tak příští víkend do Brna”

 1. petteik napsal:

  nevíte kolik tam stojí vstup?

 2. Kapi napsal:

  Neví někdo jestli (a v jakém množství) lze přinést na okruh vlastní pití a jídlo, nebo jestli mě s tím přes bránu nepustí?

 3. Martin297 napsal:

  Nějaký tip na kemp nebo místo kde se dá přes víkend postavit stan?

 4. Ligier napsal:

  Také se chystám, ale ta startovní listina je bohužel celkem chudá 🙁

 5. Ardyx napsal:

  vocho67:
  Obrázky a videa vypadají zajímavě. To mě namlsalo. Jenže v Brně, podle startovní listiny,bude účast méně zajímavá (z mého pohledu)

  V závodech ano, ale dost vozů bude i jen vystaveno v paddocku 🙂

 6. Daaviid23 napsal:

  Bezesporu vrchol letošní sezony 😛

 7. vocho67 napsal:

  Obrázky a videa vypadají zajímavě. To mě namlsalo. Jenže v Brně, podle startovní listiny,bude účast méně zajímavá (z mého pohledu)

 8. Tomáš Richtr napsal:

  Vždyť máš přímo v článku odkaz? 😉

  vocho67:
  Velmi zajímavé. Lze někde dohledat skutečnou startovní listinu F jedniček pro Brno

 9. Ardyx napsal:

  vocho67:
  Velmi zajímavé. Lze někde dohledat skutečnou startovní listinu F jedniček pro Brno

  http://brnogp.com/?p=693

 10. vocho67 napsal:

  Velmi zajímavé. Lze někde dohledat skutečnou startovní listinu F jedniček pro Brno

 11. Ferda napsal:

  Ardyx:
  Taky tam budu

  Tak už jsme dva. 😆

 12. Ardyx napsal:

  Taky tam budu 🙂

 13. Ferda napsal:

  Jedu. 😎

Napsat komentář