Štýrsko ukázalo, kolik doopravdy ztrácíme, hořekuje McLaren

Stáj McLaren si vedla v úvodu letošní sezony poměrně dobře, přičemž Lando Norris získal dvoje stupně vítězů. Celkově se drží britský tým na třetí pozici, ale ztráta na Mercedes a Red Bull je markantní.

Štítky: Andreas Seidl McLaren Zveřejněno 1. 07 2021 — Jiří Košta

Zatímco získal Lando Norris pátou pozici, Max Verstappen, který vyhrál závod, předjel vůz McLarenu o jedno kolo. Pro stáj z Wokingu je to tak jasný signál, že nejsou zdaleka tam, kde by chtěli být.

Výsledky GP Štýrska 2021

„Tento rok můžeme vidět, že jsme v kvalifikacích a závodech udělali obrovský krok dopředu, a zároveň jsme se také dokázali dotáhnout na kluky na čele. Ale zároveň je zcela jasné, že odstup na čelo je stále velký. Obzvláště, když tito jezdci jedou celý závod na hraně, což loni mnohokrát nebylo,” říká Andreas Seidl.

Onen rozdíl byl dán také tím, že Lewis Hamilton naháněl Maxe Verstappena v průběhu většiny závodu. Oddech neměl ani jeden, a ani jedna stáj nemohla z výkonnosti slevit.

Je tu souboj mezi Maxem a Lewisem, kteří jedou na hraně. To je právě ten skutečný rozdíl mezi námi a nimi. To ukazuje skutečný odstup v závodě, když zde není Safety Car nebo něco takového. Přesto jsem spokojený s tím, jaké kroky jsme udělali. Musíme takhle pokračovat dále v následujících letech, a poté je třeba dostaneme.”

Volkswagen ID.Buzz se ukázal v před produkční verzi