Stroll táta: Nebýt mým synem, nikdo by jeho výkony nezpochybňoval

Kanadský podnikatel Lawrence Stroll, který je současně spoluvlastníkem týmu Aston Martin (dřívější Racing Point) rozhovory moc často nedává, a už vůbec ne o svém synovi Lancovi. Teď ale učinil výjimku.

Štítky: Lance Stroll Lawrence Stroll Zveřejněno 15. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Stroll mladší se k týmu Racing Point připojil poté, co stáj jeho otec koupil v roce 2018. Přestože od té doby pokaždé na body prohrál se Sergiem Pérezem, byl to Stroll, kdo si na rozdíl od Mexičana sedačku udržel a bude dělat týmového kolegu příchozivšímu Sebastianu Vettelovi.

To ještě před oznámením Péreze u Red Bullu vyvolalo u fanoušků vlnu nevole vůči Kanaďanovi, kterého se teď dokonce rozhodl veřejně bránit jeho otec. „Víte, kdybychom nebyli rodina, tak by jeho výkony byly dostačující, nikdo by je nezpochybňoval,“ tvrdí Lawrence Stroll.

„Jeho místo můžu jednoduše obhájit jeho dlouhodobými výsledky, je to mistr formule 3, kde pokořil všechny rekordy. Vloni získal pole position na mokru v Turecku. Všichni víme, že na mokru je to víc o jezdci, mizí výhoda auta. To mluví samo za sebe. V závodě pak vedl 30 kol.

Získal taky dvoje stupně vítězů, v Sachíru a na Monze. V Itálii by dost možná vyhrál, kdyby při restartu nestartoval ze špinavé strany a neprotočila se mu kvůli tomu kola. I tak ale dokázal získat pódium,“ objasňuje zřejmě spokojený otec dvaadvacetiletého závodníka.

Podle něj měl Lance na víc, kdyby ho nepotkala smůla. „Byl čtvrtý v Mugellu, když mu praskla pneumatika. Možná mohl být na stupních vítězů. V Rusku ho srazil Leclerc, v jiném závodě zase Norris, v obou případech neudělal nic špatně. Takže když si vezmete celou sezonu, je to působivé.

To, co vloni v tak mladém věku dokázal, demonstruje jeho výkonnost a opravňuje ho k tomu, aby byl v týmu,“ dodává kanadský byznysmen.

U Williamsu v roce 2017.