Stroll se dobře adaptoval na moje nastavení vozu, těší Massu

Felipe Massa loni ukončil kariéru, a přesto mohl letos znovu zažít pocit, jaké je to stát na stupni nejvyšším. To by jej ale nesměly potkat technické problémy, kvůli kterým závod nedokončil. Postřehy z GP Ázerbájdžánu shrnuje ve vlastním sloupku – mimo jiné se zmiňuje i o důvodu úspěchu Lance Strolla.

1 Štítky: Felipe Massa Williams Zveřejněno 30. 06 2017 — Josef Nekvinda

Při GP Ázérbajdžánu nastala chvíle, kdy jsem si myslel, že to bude jeden z mých nezapomenutelných závodů mé kariéry. Místo toho byl výsledek takový, že jsem skončil na seznamu těch, kteří nedokončili. Odjel jsem tedy bez bodu a plný lítosti kvůli závodu, kde byla možnost zisku velkého výsledku.

Během tréninků a kvalifikace jsem měl velmi dobrý pocit z tempa svého vozu Williams Martini Racing. Byl jsem si jistý snadným postupem kvalifikací do první desítky, a to se nakonec i potvrdilo. Co jsem si už nedokázal v tomto bodě představit, byla možnost, že bych tento závod mohl vyhrát. Tato šance nastala až během pasáže pod červenými vlajkami.

Ze závodu uplynulo několik málo kol a já si uvědomil, že mohu doufat v něco víc než jen umístění na bodované pozici. S lehkostí jsem předjel obě force indie a Kimiho Räikkönena a už jsem jel na průběžné třetí pozici za Lewisem Hamiltonem a Sebastianem Vettelem když byl závod přerušen. V tom okamžiku jsem pochopitelně nevěděl, že oba budou čelit nečekaným komplikacím. Navíc jsem si byl také jistý tím, jak mi hned zmizí v dáli jen co se bude pokračovat. Nicméně myšlenka dostat se na stupně vítězů už byla rovněž uspokojující.

Jakmile jsme se ovšem vrátili na trať, okamžitě jsem cítil, jak je něco v nepořádku s mým autem. Doufal jsem, že by to mohlo být něco, co se podaří vyřešit, ale brzy jsem si uvědomil, že jde o neopravitelný problém mechanického rázu. V boxech jsme pak zjistili o jakou závadu přesně šlo – byly to tlumiče. Můj závod tedy skončil velkým zklamáním. Avšak z garáže jsem spolu s týmem sledoval zbývající kola, abychom oslavili první pódium ve formuli 1 mého kolegy Lance Strolla.

Samozřejmě bych byl rád, kdybych mohl být sám na stupních vítězů, ale nemohl jsem bojovat s neočekávanými okolnostmi a koneckonců jsem byl šťastný za celý tým a Lance. Poté, co v Kanadě získal své první body, zvýšila se jeho sebedůvěra a mě těší, že se rozhodl využít mého nastavení a přizpůsobil mu i svůj jezdecký styl. To mé nastavení začal využívat od prvního dne, byl schopný se na něho adaptovat velmi dobře a bez vytváření jakýchkoli chyb.

Těchto prvních pár závodů sezóny bylo pro Lance hodně obtížných, ale skutečně mě těší, že se po Montréalu a Baku ročník vyvíjí jiným směrem. Kvůli událostem se bude o Baku evidentně ještě dlouho hovořit a pochopitelně o momentu mezi Vettelem a Hamiltonem. Viděl jsem televizní záběry a navzdory tomu, že Lewis jel trochu pomaleji, což mohlo být trochu neočekávané pro Sebastiana, tak se stále podivuji nad tou jeho reakcí.

My se ale nyní připravujeme na Grand Prix Rakouska a Red Bull Ring je tratí, kde se vždy Williamsu dařilo. Měli bychom mít i nějaké úpravy na autě a já doufám, že dokážeme potvrdit naši pozici v boji o umístění okolo stupňů vítězů. Chci si zlepšit náladu po tom, co jsem promeškal v posledních dvou závodech, kde jsem nebyl odměněn za některé rychlé výkony.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Stroll se dobře adaptoval na moje nastavení vozu, těší Massu”

  1. Tomáš Richtr napsal:

    Váš příspěvek není nic víc než jen urážlivý. Ve vztahu k případné diskuzi k tématu nemá bohužel žádnou přidanou hodnotu 🙁

Napsat komentář