Stroll neměl závodit až do GP Austrálie

Kanaďan byl zapleten do incidentu na kole ve Španělsku při budování své kondice, to opozdilo jeho start do sezony.

Štítky: Aston Martin Lance Stroll Zveřejněno 7. 03 2023 — Jiří Košta

Pilot spadl na levé zápěstí, což vyžadovalo operaci, kromě toho utrpěl zlomeninu palce u nohy.

V důsledku toho byl Stroll nucen vynechat předsezonní testování v Bahrajnu, kde místo toho jezdil úřadující šampion F2 a rezerva Felipe Drugovich.

Ale Stroll předvedl nepravděpodobný návrat pro zahájení sezony a se zvýšenou podporou řízení bojoval přes bolest o šesté místo.

Prozradil však, že jeho comeback byl hodně před plánovaným termínem, přičemž někteří lékaři předpovídali, že bude muset počkat do třetího víkendu v Melbourne 2. dubna.

„Celý můj lékařský tým byl neuvěřitelný. Bez Mira (doktora) by nebylo možné být tady teď. Byl neuvěřitelný.

Můj osteopat byl se mnou 10 hodin denně, rehabilitoval mi zápěstí, opravoval mi palec na noze, stejně jako – s prsty na nohou.

Existuje seznam lidí, kteří mi pomohli za poslední dva týdny, přesně před 14 dny. Lékaři říkali, že až v Austrálii pojedu.”

Stroll upřesnil svůj stav v autě a usoudil, že byl poháněn paracetamolem, ibuprofenem a adrenalinem.

Nicméně bolest se stala největším omezujícím faktorem v závěrečných 20 kolech, zvláště s velkým zatáčením, které bylo nutné pro zatáčku 10.

Stroll, který se v praxi musel uchýlit k tomu, že při zatáčce 1 sundal ruku z volantu, dodal: „Jsem rád, že mohu být šestý s ohledem na vše, co se stalo za poslední dva týdny.

Před 10 dny jsem se nemohl hýbat, nemohl jsem chodit. Nemohl jsem hýbat oběma rukama. Byl jsem docela zelenina. Nemyslel jsem si, že tu teď budu.”

Na otázku, jaké má plány na zotavení mezi Bahrajnem a druhým závodem v Saúdské Arábii o čtrnáct dní později, Stroll řekl: Pokračujeme v rehabilitaci. Teď mám 12 dní na to, abych pokračoval v práci na svém zápěstí, ale každý den se cítím mnohem lépe.

Moje pravé zápěstí je opravdu pevné, to, na kterém jsem podstoupil operaci. Levé, myslím, že má vlasové zlomeniny. Takže by to mělo být lepší a moje prsty na nohou jsou každým dnem lepší.”