Stroll: Kritiku neřeším, sezonu hodnotím na osm a půl z deseti

Kanadský nováček ve formuli 1 prožil rozporuplný rok, ve kterém se slabší momenty prostřídaly s těmi lepšími. Lance Stroll však tvrdí, že sezona byla jednoznačně pozitivní, kritiku neřeší a vůbec o svých schopnostech nepochybuje.

Štítky: Lance Stroll Zveřejněno 18. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

„Když se ohlídnu za sezonou, musím říct, že to byla velká výzva, hlavně na začátku,“ říká pilot, který za závodní sedačku vděčí hlavně penězům svého otce. „Taky jsem ale zažil několik skvělých momentů. Byl jsem na stupních vítězů, startoval z první řady. Vždycky je prostor ke zlepšení, takže bych sezonu určitě nehodnotil na deset z deseti. Spíše tak lepších osm a půl, devět by bylo přehnané. Měli jsme vážně dobrý rok, získali jsme hodně bodů.“

Kde konkrétně se Stroll podle sebe může zlepšit? „Prakticky všude, ve spoustě maličkostí. Často mám smůlu v kvalifikaci, ale jindy se rozhodně ještě můžu sám za sebe zlepšit. Určitě se mohu stát komplexnějším a lepším jezdcem. Ale to zabere čas a vyžádá si to zkušenosti. Tohle byla moje první sezona,“ upozorňuje nováček.

Na devatenáctiletého pilota se hlavně v začátku sezony snášela kritika. Ta ustala po prvních bodech v Kanadě a stupních vítězů v Baku. Najdou se ale i tací, kteří se do pilota Williamsu strefují nadále; třeba krajan a mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve, podle kterého může Stroll po odchodu Massy jen doufat v pomalejšího týmového kolegu. Villeneuve je ale známý tím, že se negativně vyjadřuje prakticky ke všemu, a tak si Stroll s jeho ani jinými komentáři hlavu neláme.

„Neřeším, co se o mně píše nebo říká. Nečtu noviny a neposlouchám závistivé a nenávistné komentáře. Tak si uchovávám čistou hlavu. Nikdy jsem o sobě nepochyboval. Jsem mladý, je to moje první sezona. Před formulí 1 jsem všechno vyhrál. Dokázal jsem sám sobě i světu, že dokážu vyhrávat závody a šampionáty. Tohle je jen nová práce a série. Musíme se přizpůsobit a závodnicky vyrůst,“ dodává Stroll.

Diskuse k článku

Napsat komentář