Stroll je aktuálně lepší než Ricciardo

Lance Stroll je podle bývalého pilota formule 1 Marca Surera podceňován.

Štítky: Daniel Ricciardo Jacques Villeneuve Lance Stroll Zveřejněno 22. 09 2022 — Jiří Košta

Tento 23letý Kanaďan je často kritizován, protože má jisté místo jen proto, že jeho otec miliardář Lawrence vlastní Aston Martin.

Ale Surer říká, že Stroll je mnohem lepší řidič, než si možná myslíte.

„Ano, je těžké ho nazvat supertalentem jako Fernando Alonso nebo Sebastian Vettel, ale pro tým je to dobrý pilot. Není tak špatný a znovu a znovu to dokazuje získáváním bodů, i když vezmeme v úvahu, jak špatné je jejich auto právě teď. Proti Vettelovi na tom není špatně, pokud jde o rychlost.

Můžete srovnat jejich situaci s McLarenem – Stroll má blíže k Vettelovi než má Ricciardo k Norrisovi. Kdyby bylo auto lepší, Lance by neustále skóroval,” řekl Surer.

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve je pravidelným kritikem krajana Strolla, ale souhlasí se Surerovým hodnocením, že Ricciardo má v současnosti větší problémy než Stroll.

Vzhledem k tomu, že Williams, Alpine, Haas a Alfa Romeo stále nemají obsazené druhé místo, mohl by tam zamířit právě Ricciardo.

„Proč by měl?” řekl Villeneuve.

„Měl dva hrozné roky v Renaultu a dva ještě hroznější roky v McLarenu. To jsou čtyři roky. Téměř polovina jeho kariéry ve formuli 1 byla špatná. Zdá se, že moderní auta prostě nevyhovují jeho stylu jízdy. V Red Bullu byl působivý, ale potom se zdá, že se něco stalo a už se z toho nevzpamatoval.”

Bentley Mulliner Batur ukazuje elektrickou budoucnost značky