Streiff si komentářem o Bianchim vykoledoval žalobu od FIA a Todta

Bývalý pilot Philippe Streiff čelí žalobě pro pomluvu, Jean Todt a doktor Gérard Saillant nevzali dobře jeho kritiku.

Štítky: FIA Jean Todt Jules Bianchi Philippe Streiff Zveřejněno 22. 01 2015 — Jan Pastorek

Bývalý pilot Philippe Streiff čelí žalobě pro pomluvu, Jean Todt a doktor Gérard Saillant nevzali dobře jeho kritiku.

Streiff si negativní publicitu v souvislosti s nehodami Michaela Schumachera a Julesa Bianchiho získal několikrát. Například když tvrdil, že má informace o zdravotním stavu obou pilotů z první ruky, což pak musel popřít.

Doposud se vše vyřešilo vysvětlením, ale poslední Streiffovo vyjádření už bude mít větší dohru.

„Hanba Jeanu Todtovi, prezidentovi FIA, který během posledního zasedání Světové rady FIA v Dauhá v Kataru zorganizoval a objednal zprávu o nehodě Julesa Bianchiho, připravila ji skupina jeho deseti přátel (mezi nimi Gérard Saillant), aby se zbavil zodpovědnosti za chyby FIA v oblasti bezpečnosti,“ uvedl.

„Jean Todt je ve skutečnosti lačný po penězích a moci. Po penězích defraudovaných z Nadace FIA a ICM, jehož je viceprezidentem a Gérard Saillant prezidentem, tohoto výzkumného institutu (pro léčení poranění mozku a míchy).“

„Dnes je nejdůležitější, aby se Jules Bianchi co nejvíce uzdravil po fyzické a duševní stránce a aby jeho rodina mohla pomstít Julesa, aby byl poté Jean Todt vyhozen z FIA. Mají na to právní prostředky, protože to, čím teď procházejí, mimo bolest, je ostudné! To samé platí pro jeho syna Nicolase Todta, bývalého manažera Julesa, protože v životě se za všechno platí.“

Todt, Saillant a FIA se rozhodli kvůli tomuto vyjádření podat na Streiffa žalobu pro pomluvu. „Je jim líto, že tento incident přidá na utrpení rodiny Julesa Bianchiho, které opakují svoji podporu,“ dodává tisková zpráva FIA.

Diskuse k článku

Napsat komentář