Strategie Mercedesu a Ferrari neumožňuje F1 udělat vyrovnanou

Startovní pole se podle Bernieho Ecclestona zúžilo na dva konstruktéry. Není totiž jiná možnost, jak Ferrari a Mercedes porazit, když ostatní jsou poháněny jejich motory s daleko nižším výkonem. Bernie Ecclestone se zase vyjádřil slovy kritika. Tentokrát to schytal Mercedes, potažmo Ferrari. Nelíbí se mu totiž praktiky těchto dvou stájí, které svým zákaznickým týmům dodávají mnohonásobně…

1 Štítky: Bernie Ecclestone Ferrari Mercedes Zveřejněno 14. 01 2016 — Josef Nekvinda

Startovní pole se podle Bernieho Ecclestona zúžilo na dva konstruktéry. Není totiž jiná možnost, jak Ferrari a Mercedes porazit, když ostatní jsou poháněny jejich motory s daleko nižším výkonem.

Bernie Ecclestone se zase vyjádřil slovy kritika. Tentokrát to schytal Mercedes, potažmo Ferrari. Nelíbí se mu totiž praktiky těchto dvou stájí, které svým zákaznickým týmům dodávají mnohonásobně slabší motory, než sami užívají. Takto otevřeně a hlavně opakovaně již po několik měsíců reaguje na jejich neochotu podpořit plán, jak pomocí nezávislého dodavatele zajistit levnější pohonné jednotky. Ecclestone nejprve varoval Mercedes a Ferrari před tím, že svou rivalitou mohou tento sport dovést ke krachu, proto věřil v gentlemanskou dohodu mezi oběma. Nestalo se.

Osm z jedenácti týmů startovního pole využívá pohonné jednotky Mercedesu nebo Ferrari, i proto si je Bernie Ecclestone jistý, že boj o titul si to i v sezoně 2016 rozdají pouze tito dva.

„Mercedes dodává své motory čtyřem menším týmům (ve skutečnosti třem, pokud nepočítáme Mercedes jako takový: Force Indii, Williamsu a Manoru, pozn. red.) a samozřejmě jim je dodává s mnohem menším výkonem, než mají ve svých autech. Takže to jsme se zbavili čtyř týmů. Ferrari pohání tři týmy (od letoška rovněž čtyři – Haas, Sauber a Toro Rosso, plus Ferrari samozřejmě) a jejich praktiky jsou obdobné. Sice nemají tak výkonné motory jako Mercedes, ale už jsou mu v patách. Prostě dodávají motory ostatním týmům, které nejsou tak dobré.

Takže jediné, co tu opravdu a upřímně máme, je jen Mercedes a Ferrari. Doufám, že spolu budou soupeřit,“ vyjádřil se Ecclestone pro kanadskou stanici TSN.

Jako věčný odpůrce maloobjemových přeplňovaných hybridních motorů si Ecclestone neodpustil další kritiku vztahující se k tomu, že ostatní automobilky nemají zdaleka takový zájem vstoupit na půdu formule 1.

„Problém jsou pohonné jednotky. Když byla formule 1 založena, všichni až na Ferrari závodili se stejným motorem. Startovní pole tak bylo vyrovnané. Dnes se snažíme udělat něco podobného. Chceme to udělat mnohem jednodušeji. Tak, aby přišel nový výrobce a dodával ostatním,“ neskrývá Ecclestone své rozhořčení nad současným stavem formule 1.

Tradiční složení stupňů vítězů. V tomto trendu bude podle Ecclestona F1 pokračovat i v roce 2016

Tradiční složení stupňů vítězů. V tomto trendu bude podle Ecclestona F1 pokračovat i v roce 2016

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Strategie Mercedesu a Ferrari neumožňuje F1 udělat vyrovnanou”

  1. INF_11 napsal:

    A co čekal? Pokavad výrobce bude mít zároveň i svůj tým, je logické, že ostatním bude dodávat starší verzi.

Napsat komentář