Stewart: Vettel udělal chybu, kterou Hamilton vyprovokoval

Trojnásobný šampion vidí vinu za incident v Baku u obou dvou aktérů.

2 Štítky: Jackie Stewart Lewis Hamilton Sebastian Vettel Zveřejněno 1. 07 2017 — Pavel Fabry

Trojnásobný mistr světa formule 1 Sir Jackie Stewart říká, že Sebastian Vettel byl při incidentu ve Velké ceně Ázerbájdžánu vyprovokován Lewisem Hamiltonem, zároveň však tvrdí, že Němec podle jeho názoru udělal velkou chybu.

Před druhým restartem si Hamilton podle svých slov nechával větší odstup za safety carem, který při prvním restartu málem dojel. Vettel však na jeho pomalý výjezd z 15. zatáčky nestačil zareagovat a zezadu do něj narazil. Jelikož se v tu chvíli domníval, že jej britský soupeř prověřil na brzdách, rozhořčeně najel vedle něj a zboku do něj narazil znovu.

„Podle mého názoru není pochyb o tom, že to, co Vettel udělal, bylo naprosto špatné, bylo nezodpovědné narazit do Lewise,“ řekl. „Ať už to bylo chvilkové rozzlobení nebo cokoliv jiného, nebylo to správné.

Nicméně, je ještě druhá strana mince, která je podle mě důležitější. Důvod, proč se to stalo, byl ten, že Lewis buď zcela uvolnil plynový pedál, nebo se dotkl brzd v momentě, kdy by žádný závodník jedoucí za tím prvním nečekal, že tohle udělá.

Vettel i přes rychlé reakce čtyřnásobného šampiona formule 1 do Lewise zezadu najel, rozhodně ne úmyslně, ale kvůli tomu, že šlo o tak výrazné zpomalení, zatímco on, a v tom případě kterýkoliv jiný závodník, byl připravený akcelerovat po následující rovince, protože safety car odjel. To zcela bezpochyby vyprovokovalo určitou část Vettelovy mysli. A ovládání té mysli nezafungovalo. V tom, co pak nastalo, se domnívám, že od Vettela bylo naprosto špatné kolidovat s Lewisem Hamiltonem. Myslím, že to byla velká chyba.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Stewart: Vettel udělal chybu, kterou Hamilton vyprovokoval”

  1. FrancoisCEVERT napsal:

    Lewise Hamiltona tá myšlenka „zbrzdit“ zbytek pole, včetně Vettela evidentně napadla, to je bez debat, dokonce ji nenápadně „natrénoval“ a zrealizoval už při prvním restartu! V tom druhém Lewis šikovně provedl to co už uměl z toho prvního, a tady se Vettel hloupě chytil do pasti

  2. Louis65 napsal:

    A to rika trojnasobny mistr sveta navic brit proti take britovi, takze by tento nazor podle mne ma mnohem vetsi vahu nez nazory nas vsech dohromady.

Napsat komentář