Stella vyzdvihuje kvality Sainze, který hledá tým

S ubíhajícími dny se blíží chvíle, kdy se dozvíme, za který tým bude Carlos Sainz závodit v příštím roce. Na spolupráci se španělským závodníkem vzpomíná šéf McLarenu Andrea Stella.

Štítky: Andrea Stella Carlos Sainz Zveřejněno 14. 06 2024 — Dominik Kovář

Jednoznačně nejkvalitnějším pilotem na aktuálním trhu volných jezdců je Carlos Sainz. Již od posledního lednového dne Sainz a jeho manažer ví, že po konci aktuální sezóny skončí ve Ferrari. Nyní jsme v červnu a trojnásobný vítěz velké ceny F1 stále neví, kde bude v dalších letech působit.

Po působivém představení Sainze v Austrálii, kdy jen dva týdny po operaci slepého střeva usedl do monopostu a vyhrál závod, se na jeho adresu snášela řada komplimentů od Christiana Hornera a Toto Wolffa. Ani jeden ze zmíněných bossů si ho nakonec do svého týmu nevezme. Red Bull již pro další dva roky podepsal Sergia Péreze a Toto Wolff potvrdil, že jejich prioritou číslo jedna je mladý Kimi Antonelli.

Sainzovi tak zbývají již pouze dvě reálné možnosti. Přechodný rok v Sauberu a od roku 2026 tovární pilot a tvář Audi nebo dlouhodobý projekt v ambiciózním Williamsu. Stále se ještě spekuluje o zájmu Alpine, ale zde pravděpodobně nebude zájem ze strany Sainze.

Nyní se ke španělskému závodníkovi vyjádřil v pozitivním slova smyslu šéf McLarenu Andrea Stella, který se Sainzem úzce spolupracoval v letech 2019 a 2020, když jezdil za McLaren: Carlos je zajímavý jezdec, ale především bych zdůraznil, že je velmi racionální. Potřebuje si v hlavě vytvořit plán, jak se dostat k nejrychlejšímu kolu a jaký je nejrychlejší způsob závodění. Ke svému instinktu přidává hodně racionality,” řekl Stella.

“Když jednáte racionálně, je jednodušší komunikace a to se stane velkým přínosem pro tým, protože to, co vidí jako příležitost nebo jako problém, se stává pro tým velmi jasné. Je to skvěle komunikováno a my s tím můžeme něco udělat. Myslím si, že pro nás to byla jedna z hlavních věcí ve vývoji právě díky těmto vlastnostem.”