Steiner radí Alpinu: Schumachera neberte

Po oznámení odchodu Estebana Ocona z Alpine na konci sezóny se objevilo mnoho kandidátů na získání jeho místa. Mezi ně patří i Mick Schumacher.

Štítky: Alpine Guenther Steiner Mick Schumacher Nepřehlédněte Zveřejněno 6. 06 2024 — Dominik Kovář

I přesto, že se Alpine nachází v ne zrovna lichotivé formě, je o místo v tomto týmu zájem. Přeci jen se stále jedná o tovární tým s velkými ambicemi. Že je zatím ani ze třetiny nenaplňuje, je na delší debatu, do které se nyní pouštět nebudeme.

Po oznámení ukončení vztahu mezi Estebanem Oconem a francouzskou stájí se zde otevřelo místo, se kterým se ještě nedávno nepočítalo. Jedním ze jmen, kteří mohou Ocona v Alpine nahradit, je Mick Schumacher. Ten aktuálně závodí ve vytrvalostním šampionátu WEC za Alpine a zároveň působí jako rezervní jezdec Mercedesu.

Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera má za sebou úspěšnou juniorskou kariéru, když se postupně přes získané tituly v F3 a F2 dostal do F1, když na konci roku 2020 podepsal smlouvu s americkou stájí Haas. Rok 2021 byl Haas suverénně nejhorším týmem v poli a mladý Schumacher neměl moc šancí se ukázat. Pravidelně však porážel týmového kolegu Nikitu Mazepina, což bylo hlavní.

Se změnou pravidel v roce 2022 učinil Haas razantní krok kupředu a zejména v první polovině sezóny byl americký tým pravidelně v bojích o mistrovské body. Schumacherovi se ale v kontextu celé sezóny vůči zkušenějšímu kolegovi v podobě Kevina Magnussena moc nedařilo a Haas s ním smlouvu neprodloužil.

Mezi hlavní kritiky Micka Schumachera patřil nyní již bývalý šéf Haasu Guenther Steiner. Na dotaz, zda byl  v Alpine měli zvážit Schumacherovo angažování, odpověděl jasně: “Ne, v tuto chvíli ne. Musíte sehnat nejlepšího pilota, o kterém víte, že je k dispozici.” Mezi tyto piloty očividně Steiner německého pilota nezařazuje, což je škoda. Schumacherovi se sice rok 2022 vůbec nepovedl, ale od té doby odvádí skvělou práci na simulátoru pro Mercedes a zároveň je chválen představiteli Alpine za své výkony ve WEC.