Klidně 25 závodů v sezoně, když je dobře poskládáme

Šéf týmu Haas se nebrání ještě více rozšířenému kalendáři.

Štítky: Günther Steiner Zveřejněno 18. 06 2017 — Pavel Fabry

Formule 1 je schopna zvládnout kalendář čítající třeba i 25 velkých cen, pokud budou chytře poskládané. Takový je názor šéfa týmu Haas Günthera Steinera. Kalendář se v posledních letech stabilně rozrůstá, vrcholu zatím dosáhl v sezoně 2016, kdy sestával z 21 velkých cen. Při odchodu Malajsie a návratu Francie a Německa by se příští rok podařilo rekord vyrovnat.

Komerční šéf formule 1 Sean Bratches, který nastoupil s příchodem Liberty Media, již naznačil, že kalendář je možné ještě nafouknout. Steiner s expanzí problém nemá, podotýká však, že by bylo potřeba závody chytře zvolit a poskládat.

“Já se několika dalším závodům nebráním,” řekl. “Co si přeji, je to, aby ty závody byly lépe svázané do skupin, abychom zůstali v jedné oblasti a nelétali tam a zpátky do Asie, kam jedete na týden a pak zase jedete zpátky. Jak velkou oblast dáte dohromady, to opravdu nevím. Je potřeba prostudovat, kolik závodů F1 taková oblast zvládne.

Například, myslím, že by bylo náročné mít závod v Abú Zabí a pak další o týden později v Bahrajnu, protože je to tam velice blízko. Ale trochu více závodů, když se to dobře zorganizuje, to by pro týmy neznamenalo být pryč o tolik víc. Obecně nemám nic proti tomu jít někam na 25 závodů.”

Steiner však dodává, že by bylo třeba zvládnout kalendář lépe logisticky.

“Musíme to zkrátka naplánovat a možná ulevit některým lidem,” řekl. “Možná ne všichni lidé budou chtít objet 25 závodů, ale já si myslím, že se to dá zvládnout a pokud to uděláme chytře, není to o tolik víc. Jistě, bude to nákladnější, protože byste více cestovali. Potřebujete více náhradních dílů, protože více odjezdíte. Ale obecně, pokud budeme mít dostatek času se pořádně připravit, vždycky najdeme způsob, jak to zařídit.”

Diskuse k článku

Napsat komentář