Český pilot F1 Esports Štefanko: U Haasu jsem prodloužil hned po konci sezony

Pilot týmu Haas v F1Esports poskytl pro náš web menší rozhovor o nadcházející sezoně virtuálního šampionátu.

Štítky: Martin Štefanko Zveřejněno 17. 06 2019 — Jiří Košta

Martin Štefanko se v loňském roce účastnil virtuálního šampionátu F1Esports, který samotná královna motorsportu podporuje. Kromě podpory F1 se přidaly i jednotlivé týmy, za které hráči v Londýnské Gfinity aréně závodí.

„Mým cílem je posunout se kupředu oproti loňské sezoně, ať už mezi jezdci, tak i v poháru konstruktérů. Těžko říct, jak se bude to bude tento rok vyvíjet, každý ročník je jiný a jsou jiné sestavy jezdců. Minulý rok byl pro nás hlavní soupeř Renault, takže uvidíme co letos,“ říká Štefanko.

Pro letošní rok zůstává jediným Čechem v F1Esports, ale celé pole doplní i Ferrari, které loňskou účast odmítalo.

Štefanko překvapil během sezony 2018 například nejrychlejším kolem v belgickém Spa nebo pravidelnými bodovými výsledky. Virtuálního jezdce úvodem sezony trápila technika, jelikož neměl oficiální volant a pedály Fanatec.

„Je fantastické, že konečně máme na roštu F1 Esports všechny týmy. Pokud Ferrari bude mít jezdce, kteří už zkušenosti s F1 Esports mají, tak si myslím, že v nevýhodě nebudou, pokud ovšem přijdou s kompletně nováčkovskou sestavou, tak bude pár závodů trvat, než se do toho dostanou.“

„Samozřejmě se snažím v simracingu angažovat co nejvíc, ačkoliv je to kvůli práci hodně obtížné. Účastním se Virtual GP a zároveň se poohlížím i po velkých soutěžích na všech platformách. Na smlouvě s Haasem jsme se domluvili prakticky okamžitě po skončení loňské sezony. Jsem u týmu opravdu spokojený, takže si prodloužení vážím o to víc.“

Diskuse k článku

Napsat komentář