Stávkování skončilo, bude-li třeba Bottas uhne

Přestože mu u Mercedesu končí smlouva a nemusel by se ohlížet na zájmy stáje, chce Valtteri Bottas zůstat až do konce svého působení týmovým hráčem. Před závodem v Rusku přiznal, že svému kolegovi Hamiltonovi uhne z cesty, pokud si to situace bude žádat.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 24. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

„Ve formuli 1 nikdy nevíte, jak se bude situace vyvíjet. Do konce sezony zbývá ještě dost závodů, takže nikdy neříkej nikdy. Budu se snažit ze všech sil a pokusím se vyhrávat závody, být co nejkonzistentnější a získávat body,“ zamýšlel se Bottas, který na vedoucího Verstappena ztrácí 85,5 bodu, zatímco Hamiltonovi chybí pouze 5 bodů.

Jenže když došlo na otázky týkající se boje o titul, začal se Fin ošívat. „To opravdu nevím, jestli se o něj mohu poprat, musím se zeptat Tota (Wolffa, šéfa týmu, pozn. red.). Samozřejmě mám určitou bodovou ztrátu. Na začátku roku jsem měl pocit, že na boj o titul nemám nárok, ale člověk nikdy neví. Bereme to závod po závodě.

Osobně je pro mě v Rusku situace jiná, v hlavě mám jenom vítězství. To je jediná věc, na které mi záleží, takový bude můj přístup tady,“ kasal se před novináři s ohledem na úspěšnou statistiku, jakou v tamní Grand Prix má.

Ovšem posléze přiznal, že pokud bude třeba, Hamiltonovi překážet nebude. „Interně jsme s týmem diskutovali o mnoha věcech včetně různých scénářů. Každý závod je jiný a mohou nastat chvíle, kdy budeme muset hrát jako tým a já budu muset upřednostnit jeho zájmy.

V této situaci ano, udělal bych to,“ odpověděl pak přímo na otázku, zda by se Hamiltonovi klidil z cesty, pokud by tím Brit mohl získat větší porci bodů. „Jsme tu jako tým a potřebujeme se ujistit, že vyhrajeme oba tituly. Nejen ten pro konstruktéry, ale i pro jezdce. V tuto chvíli má větší šanci Lewis, taková je situace,“ uzavřel Bottas.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Valtteri Bottas (@valtteribottas)