Retro velké ceny F1 na Sport2 – na řadě je GP Evropy 2012

Na programu Sport2 bude odvysíláno osm starších velkých cen. S výjimkou jedné budou všechny z období před tím, než program Sport2 začal velké ceny vysílat. Budou tak osazeny novým doprovodným komentářem.

Štítky: Historie Sport TV Zveřejněno 30. 04 2020 — Lukáš Podstata

Globální pandemická krize zcela zastavila svět sportu včetně formule 1. To vytvořilo prostor pro některé kreativní myšlenky, jako například Formulový podcast nebo Nostalgia streamy či rozličné virtuální závody. Nyní konečně dojde i na poctivé opravdové televizní přenosy starších velkých cen.

Program Sport2 odvysílá osm starších závodů z období 1989 až 2015. Pro závody před rokem 2015 ale nemá vlastní český komentář. Podle informací GPF1 budou takové velké ceny odkomentovány nově.

Podle našich informací nový komentář dodá současný komentátor formule 1 Tomáš Richtr, který už se údajně na přenosy připravuje.

„Je to pro mě velmi čerstvé a není ani nic oficiálně potvrzeno. Ale nepopřu, že jsme blízko dohodě. Nemám zatím definitivně jasno, jak k tomu eventuálně přistoupit,“ vyjádřil se Tomáš Richtr, který s webem GPF1 úzce spolupracuje. „Rozhodně nebudu retro závody komentovat tak, jako kdybych nevěděl, co se stane. Lidé nejsou hloupí. Na straně druhé z toho nechci dělat reportážní magazín, který postrádá emoce. Spíš se pokusím lidi uvést do doby a okolností tak, aby je to bavilo. Podobně jako filmová rekonstrukce na pozadí nesestříhaných událostí. Historii lze podat akademicky, nebo atraktivně. Určitě budu usilovat o to druhé.“

Půjde o následujících osm velkých cen, které budou odvysílány od té nejnovější po tu nejstarší z daného výběru:

Přenosy by měly být odvysílány každou neděli v 15:00 na programu Sport2. Nejstarší Velká cena Japonska 1989 je v plánu 28. června 2020. Tedy týden před plánovanou Velkou cenou Rakouska 2020! Takové načasování je více než podezřelé a jen dává tušit, že začátek sezony 2020 o prvním červencovém víkendu je reálnější, než se možná zdá.

Diskuse k článku

Napsat komentář