Nehoda Marka Webbera, která ho málem nepustila do sezony 2009

Asi nejvážnější nehoda v kariéře tohoto australského pilota se paradoxně nestala na závodním okruhu, ale na běžné silnici. Webber se tehdy střetl s osobním automobilem a zlomil si nohu. Ze zranění se pak pilot zotavoval celou nadcházející sezonu. Cyklistika mu pak hodila klacky pod nohy ještě jednou, o nějaký čas později...

Štítky: Historie Mark Webber Zveřejněno 22. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Psal se 22. listopad roku 2008, když svět formule 1 zasáhla nečekaná zpráva. Mark Webber se tehdy zúčastnil vlastního charitativního podniku po Tasmánii. Jednalo se o 250 kilometrů dlouhou trasu, na které si účastníci vyzkoušeli horskou túru, jízdu v kajaku a na horském kole.

Právě posledně jmenovaná aktivita se Webberovi vymstila. Krátce po půl jedné odpoledne ho totiž srazil osobní automobil a způsobil mu vyjma dalších zranění i zlomeninu nohy. Webber musel být letecky převezen do tamní nemocnice, kde mu nohu operovali a zlomeninu zafixovali kovovou výztuží, kterou si nechal vyndat až před svojí poslední sezonou v F1 v roce 2013.

Australan se tak kvůli rekonvalescenci logicky nemohl naplno zapojit do fyzické přípravy na sezonu 2009, která pro něj tak byla opravdovou zkouškou ohněm. Webber jako by vůbec přitahoval netradiční incidenty: v roce 2007 se o víkendu Grand Prix Japonska na okruhu Fudži otrávil jídlem, následkem čehož se pak během závodu pozvracel do helmy.

Milovaná cyklistika se pak Webberovi ještě jednou připomněla v negativním světle, a to před Grand Prix Japonska 2010. Tehdy Australan utrpěl pád při projížďce s kamarádem a způsobil si zlomeninu ramene. Aby nemusel vynechat závod, vše před veřejností a týmem zatajil a závod odjel pod utišujícími injekcemi. V kvalifikaci dokázal vyhrát, v závodě z toho nakonec bylo druhé místo!

Diskuse k článku

Napsat komentář