Stále jsem na tom lépe, než ti za mnou, uklidňuje se Piastri

Krize? Už to tak vypadá. Oscar Piastri zažil v Austinu další mizerný víkend.

Štítky: 2025 GP USA McLaren Oscar Piastri Zveřejněno 21. 10 2025 — Dominik Kovář

Přiznejte se, kdo jste již po GP Nizozemska považovali Oscara Piastriho za mistra světa v roce 2025. Sedmé vítězství v 15. závodě, náskok 32 bodů na týmového kolegu a 104 bodů na úřadujícího mistra světa. Piastri zůstával nohami na zemi, ale jeho výsledky s chladnokrevnou konzistencí mluvily za vše. Norris už to bude mít hodně těžké a Verstappen je úplně ze hry.

Bum. Uběhlo sedm týdnů a situace je zcela odlišná. Od tohoto závodu dojel Piastri jen jednou na bedně a to třetí. Max Verstappen mezitím vyhrál tři závody a z manka smazal neuvěřitelných 64 bodů. Piastrimu se pomalu přibližuje také Norrise, který je aktuálně v lepší formě a na Australana už ztrácí jen 14 bodů.

Dostal se snad Piastri pod očekávaný tlak nebo jde o souhru náhod a malý výpadek, který Piastri napraví? Sám lídr šampionátu si z blížící se hrozby hlavu nedělá: “Pořád jsem radši tam kde jsem, než jsou ti další dva,” řekl Piastri novinářům po závodě v Austinu. “Tento víkend se docela lišil od těch předchozích. Baku bylo z úplně jiných důvodů trochu katastrofální a Singapur byl takový, jaký byl. Takže si myslím, že tento víkend byl ve srovnání s ostatními tak trochu zvláštní.”

Nelze však upřít fakt, že momentálně je hlavně Verstappen na koni. Co si o tom myslí právě Piastri? “V posledních několika závodech měl samozřejmě dobrou formu, ale pokud se nám nakonec podaří znovu najít cestu, najít tempo a já to tempo určitě znovu najdu, pak nemám žádné velké obavy.”

“V šampionátu je před námi ještě dlouhá cesta, stejně tak to je i pro Maxe. Je zřejmé, že to stahuje docela rychle, ale pět kol před koncem to není zrovna malá ztráta. Když se nám znovu podaří najít tempo, výsledky přijdou samy,” dodal Piastri.