Spousta lidí se sem stejně přijela jen opít

Úřadující šampion ve Vegas neskrývá, že není největším fanouškem show, že má radši ryzí závodění. Na tiskové konferenci po kvalifikaci blíže popsal své pocity.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 19. 11 2023 — Petr Horák

“Můžu o tom mluvit dlouho. Samozřejmě, že nějaký prvek show je třeba, ale pro mě jsou důležitější emoce. Ta emoce sportu bylo to, do čeho jsem se jako malý zamiloval, ne ta show okolo, ta skutečného závodníka moc nezajímá.

“Auto Formule 1 na městském okruhu tolik neožije, není to tak vzrušující. Pro to musíte na klasické pořádné okruhy. Tratě jako Spa nebo Monza mají v sobě spoustu vášně a emocí. Je úžasné vidět tam fanoušky a pokaždé, když sednu do auta, jsem nažhavený a miluju tam jezdit.

“Jasně, chápu, že fanoušci potřebují mít v okolí okruhu co dělat. Ale myslím, že je důležitější naučit je porozumět našemu sportu a tomu, co děláme. Většina z nich totiž jen přijde na párty, drink a nějaké hudební vystoupení. To můžu dělat kdekoliv na světě, můžu letět na Ibizu, naprosto se zničit a užívat si.

“Ale pak se to děje tady, ti lidi přijedou a stanou se fanoušky čeho? Možná chtějí vidět svého oblíbeného umělce, dát si pár drinků s kamarády a pak si užít divokou noc. Jenže nechápou, co my děláme, a kolik dáváme do toho podávat tak vysoké výkony. Myslím, že by se mělo víc investovat času do toho samotného sportu, do toho, o co se my snažíme na trati.

“Já jsem jako malý snil o tom být mistrem světa. Kdyby se sport soustředil na tohle a taky lépe vysvětlil, co dělá tým, jak pracuje a o co se snaží, bylo by to prospěšné. Takové věci mi přijdou důležitější než nějaké náhodné shows. Ty mi moc emocí nepřináší, a právě emoce a vášeň já cítit chci.

“Mám rád Vegas, ale ne když tam řídím vůz Formule 1. Rád si zajdu na drink, vsadím všechno na červenou, dám si dobré jídlo a budu bláznit. Ale jak jsem říkal, emoce a vášeň, ty tam prostě oproti klasickým tratím nejsou,” popsal své pocity z F1 ve Vegas Max Verstappen.