Sportovní šéf Ross Brawn příští rok opustí F1

Jeden z šéfů formule 1, proslulý bývalý konstruktér Benettonu či Ferrari, během příštího léta skončí na své pozici sportovního šéfa šampionátu. Spolu s Rossem Brawnem odejde také technický ředitel Pat Symonds.

Štítky: FIA Pat Symonds Ross Brawn Zveřejněno 12. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

Zpráva se dostala na veřejnost díky dokumentu, který představuje budoucnost F1. Je v ní uvedeno, že Brawn plánuje odejít na odpočinek v létě příštího roku. Brit se do formule 1 po čtyřleté pauze vrátil v roce 2017, kdy šampionát převzala společnost Liberty Media.

Jeho úkolem bylo dohlédnout na změnu technických a sportovních předpisů, které vstoupí v platnost příští sezonu. Na jejich tvorbě se Brawn podílel s bývalým kolegou z Benettonu, Patem Symondsem. Ten dal dokupy tým přibližně 15 inženýrů, většinou bývalých vedoucích pracovníků nejrůznějších týmů.

Po napsání nových pravidle pro sezonu 2022 ze své funkce částečně odstoupil Symonds, příští rok tedy spolu s Brawnem skončí definitivně. Většina jejich technicko-výzkumného týmu by měla zamířit pracovat přímo pro Mezinárodní automobilovou federaci.