Spolupráce Sauberu s Ferrari otevírá dveře k návratu Alfě Romeo

Během nadcházejícího víkendu, kdy se v Abú Dhabi jede poslední letošní závod, se očekává, že Sauber oznámí svoji jezdeckou sestavu pro příští rok. Současně se ale rýsuje ještě zajímavější novinka, a tou je návrat legendární značky Alfa Romeo do F1. Pomoci by měl právě Sauber, a to pod taktovkou a dohledem Ferrari. Vše je ale zatím pouze v rámci spekulací.

Štítky: Alfa Romeo Ferrari Sauber Zveřejněno 22. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Švýcarský tým budou po odstoupení od dohody s Hondou v příštím roce pohánět agregáty Ferrari, se kterým navíc stáj plánuje rozšířenou technickou spolupráci. Sauber se tak může těšit na aktuální motory Scuderie, namísto rok starých, se kterými jezdí letos. Výměnou za tuto laskavost pak bude v Sauberu jezdit junior Ferrari Charles Leclerc. O druhé místo usilují další junior z Maranella – tedy Antonio Giovinazzi – a Marcus Ericsson, který má finanční vazby na vedení stáje.

V podstatě zpečetěn je tak odchod Pascala Wehrleina. To naznačily i testy pneumatik Pirelli, které se odehrály po závodě v Mexiku a ve kterých jezdil Charles Leclerc. Samotný Wehrlein už otevřeně přiznal, že v Sauberu příští rok pravděpodobně nebude a hrozí dokonce i  absence v celém ročníku F1, jestliže nesežene sedačku u jiné stáje. „Pokud se tak stane, návrat do F1 by pak byl velmi obtížný,“ ví šampion DTM.

Oficiálně: Dohoda Sauber-Honda pro sezonu 2018 padá

Ale zpět k Sauberu a vztahu s Ferrari. Právě ten by mohl být klíčovým prvkem, který by umožnil návrat legendární značky do šampionátu. Řeč není o nikom menším, než je Alfa Romeo. Prezident Ferrari (a současně šéf koncernu Fiat-Chrysler, kterého je Alfa součástí) Sergio Marchionne, který zřejmě bude mít poslední slovo ve volbě jezdecké sestavy svého „B-týmu“, se netají tím, že by chtěl slavné jméno přivézt zpět do formule 1. K tomu má dopomoci právě Sauber. Prvním krokem by mělo být přejmenování motorů Sauberu. Ty by sice byly od Ferrari, ale nesly by jméno Alfy Romeo (podobně jako Red Bull odebírá agregáty Renaultu, ale jezdí pod hlavičkou TAG Heuer).

„Jednou bych chtěl vidět Alfu Romeo zase závodit ve formuli 1, protože silně věřím tomu, že je to značka, která by v šampionátu měla být. Má unikátní a okamžitě rozpoznatelný charakter, kterým se může pyšnit jen několik málo dalších značek. Alfa je dnes připravena převzít pozici jednoho z předních světových výrobců automobilů,“ prohlásil Marchionne.

Alfa Romeo v F1

Diskuse k článku

Napsat komentář