McLaren nabídl Hondě alternativy, ta odmítla

Stačilo, kdyby si japonský motorář vybral jednu z variant, které mu britský tým nabídl, a vzájemné partnerství mohlo pokračovat. Honda však, zřejmě v důsledku hrdé japonské kultury, na žádnou nabídku nepřistoupila. Tento krok nakonec vedl k ukončení partnerství s McLarenem, který bude jezdit s motory Renault. Hondě, a to ještě díky pomoci vedení F1, zbylo Toro Rosso.

Štítky: Honda McLaren Zveřejněno 25. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestřelka mezi oběma stranami tak pokračuje. Během minulého týdne nejprve Honda napadla McLaren, že nebyl dostatečně flexibilní vůči změnám. McLaren pak označil spolupráci s Hondou jako katastrofu. Teď se ze strany týmu na světlo světa dostaly další detaily ukazující, že chyba byla na straně Hondy.

Jak prozradil šéf McLarenu Eric Boullier, tým z Wokingu se pokoušel najít všemožná řešení, než se rozhodl pro definitivní ukončení partnerství s Hondou. „Během prvních testů na sezonu 2017 jsme si uvědomili vážnost problémů, které na nás čekají,“ řekl Boullier. „Začali jsme být nervózní a rozhlíželi jsme se po řešení, které by zlepšilo situaci.

Jako poslední možnost jsme Hondě nabídli, aby vynechala sezonu, než se zlepší. McLaren by po tu dobu používal jiné motory,“ prohlásil dále Boullier. Nespecifikoval však, o jaké agregáty by se mělo jednat. Nicméně v úvahu připadala i jednodušší řešení, která však Honda rovněž nevyužila.

„Inženýři Hondy mohli využít technického partnerství s Mercedesem. Nebo založit vlastní skupinu specialistů – členů různých společností – v oblasti pohonných jednotek, která by Hondě pomohla najít řešení rychleji. Bohužel, žádná z těchto možností nebyla Hondou řádně prozkoumána, v důsledku čehož nám došly argumenty. Museli jsme tak dospět k závěru, že neexistuje žádné jiné řešení než ukončení spolupráce,“ dodal Eric Boullier.

Diskuse k článku

Napsat komentář