Spolubydlení s Norrisem: Simulátor v obýváku a nepořádek

Pilot formule E Sacha Fenestraz už žil na mnoha místech. V roce 2018 ale hvězda elektrických formulí bydlela s budoucí hvězdou McLarenu Landem Norrisem. Jaké je soužití dvou kluků, kteří závodí na profesionální úrovni?

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 10. 01 2023 — Vašek Štěpánek

Před pěti lety byli mladíci Norris a Fenestraz na vzestupu a připravovali se na své další kroky v kariérách. Současně spolu oba závodníci bydleli v jednom malém bytě v Guildfordu a podle Fenestraze šlo o pořádný ‚punk‘.

Pilot Nissanu ve formuli E vzpomíná především na dva simulátory v obývacím pokoji a krabice od cereálií, kterých měl Norris údajně po bytě ‚stovky‘. „Měl jich [Norris] snad stovky po celém bytě, jedny z cereálií měly na krabici i jeho jméno.

Nechal si je a vystavil si je ve svém pokoji. Pamatuji si i na věčné dohady kvůli uklízení. Lando rozhodně není tím nejpořádnějším člověkem, kterého znám. Nechci si ale stěžovat! Zažili jsme spolu hodně vtipných chvil a dodnes se jim společně smějeme,“ vzpomíná Fenestraz.

Pilot FE výraznou většinu své závodní kariéry strávil bez domova. Původně francouzský rodák vyrůstal nejprve v Argentině a následně na jihu Itálie. Poté se Fenestraz přesídlil do Anglie, kde podle vlastních slov nastartoval svou profesionální kariéru.

Právě během svého pobytu ve Velké Británii žil v jednom bytě s juniorem McLarenu. „Dřív jsem fungoval skoro jako bezdomovec. Potom jsem začal žít s Landem a byl to jako sen, žít s dalším mladým klukem s láskou k motorsportu bylo skvělé.

Určitě to ale nebyl nejzdravější způsob života. Naše dny jsme trávili tím, že jsme seděli na simulátoru v našem obýváku a hráli hry. Samozřejmě, mezitím jsme trénovali a zlepšovali naše dovednosti, ale většinu času jsme byli v našem obýváku,“ pokračoval Fenestraz.

Hvězda formule E si vzpomněla i na jednu vtipnou historku. „Pamatuji si, že v létě toho roku [2018] bylo v Anglii velké horko. Řekl jsem Landovi, že bychom si měli pořídit klimatizaci, ale odpověděl mi, že to není potřeba.

Byl přesvědčen, že za týden bude opět chladno, a že začne pršet. No, zakončil bych to asi tím, že po měsíci veder už byly klimatizace vyprodané a my jsme se zbytek léta potili v našem obýváku,“ zavzpomínal Fenestraz.