Spekulace, která dává smysl. Ron Dennis se chce vrátit do F1 prostřednictvím Manoru

Turbulentní závěr roku ve formuli 1 ještě nekončí. Po překvapivém „návratu“ Felipeho Massy (byť zatím nic není oficiálně potvrzeno) se objevila další, skoro až bláznivá spekulace, která při bližším pohledu ale dává smysl. Ron Dennis, který byl minulý měsíc odvolán z pozice výkonného ředitele skupiny McLarenu, se totiž údajně snaží o návrat do královny motorsportu, a…

2 Štítky: Manor Ron Dennis Zveřejněno 21. 12 2016 — Lukáš Štěrovský

Turbulentní závěr roku ve formuli 1 ještě nekončí. Po překvapivém „návratu“ Felipeho Massy (byť zatím nic není oficiálně potvrzeno) se objevila další, skoro až bláznivá spekulace, která při bližším pohledu ale dává smysl. Ron Dennis, který byl minulý měsíc odvolán z pozice výkonného ředitele skupiny McLarenu, se totiž údajně snaží o návrat do královny motorsportu, a to s týmem Manor.

Už dříve prosákly na veřejnost informace, podle kterých má zájem na odkoupení podílu v Manoru podnikatel Ricardo Galael. Podle všeho ale není jediný. Dalším zájemcem je totiž podle italského tisku skupina čínských věřitelů s Ronem Dennisem u kormidla.

banner_vstupenky

Tato čínská skupina měla původně investovat do McLarenu, jenže k tomu s ohledem na příliš vysokou cenu nastavenou Dennisem nedošlo. To však bylo ještě předtím, než byl Ron Dennis z McLarenu odejit. Z jeho pohledu by odkoupení Manoru dávalo smysl.

Skoro sedmdesátiletý Brit by se udržel ve světě F1, z něhož byl po mnohaletém a oddaném působení nemilosrdně vyšachován. Určitě si dokážete představit, jak se asi v současnosti musí cítit. Začal by se soukromým týmem – vzpomeňte na Project Four Racing, což byly Dennisovy stáje v britské F2 a F3 fungující od roku 1976 do roku 1980, než došlo ke spojení s McLarenem –, který by později přetavil v druhý McLaren.

Dennis oplývá potřebnými konexemi a je přirozeným vůdčím typem, za kterým určitě může odejít nemalá skupinka zaměstnanců současného McLarenu, ale i jiných týmů. Co se týče dodávky motorů, v úvahu by připadala například dohoda s Hondou. Pro Dennise navíc hovoří i peníze.

Je totiž pochopitelné, že cena podílu v Manoru (i kdyby většinového) bude podstatně nižší než menší podíl v prestižním McLarenu. Navíc přihlédneme-li k nepovedenému závěru sezony v podání Manoru, který v předposledním závodě ztratil nárok na peníze od Bernieho Ecclestona za umístění v šampionátu na úkor Sauberu, je tým k mání de facto za hubičku.

Pokud by Manor převzala skupina pod vedením Ricarda Galaela, bylo by prý zase jisté, že by se do týmu v pozici závodního jezdce vrátil Rio Haryanto.

Čtěte dále: Proč musel Ron Dennis skončit?Diskuse k článku

Napsat komentář