Spekulace jej spojují s Ferrari, ale Hamiltononova nová smlouva s dobrými podmínkami je na spadnutí

Poslední zveřejněné údaje o příjmech Lewise Hamiltona naznačují výši jeho další smlouvy v F1.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 22. 05 2023 — GPF1.cz

Podle seznamu nejlépe placených sportovců světa, který sestavil časopis Forbes, si Hamilton za posledních 12 měsíců přišel díky svým aktivitám “na sportovišti” na 44 milionů liber, a to i bez prémií za vítězství v závodech nebo za titul mistra světa. S dalšími 8 miliony liber vydělanými díky sponzorským smlouvám si Hamilton dohromady přišel na 52 milionů liber, což je více než jeho velký rival v F1 a úřadující mistr světa Max Verstappen.

Čísla nabízejí pohled na obrovskou smlouvu, o které v současné době vyjednává s Mercedesem.

Vzhledem k tomu, že Hamilton vydělal 44 milionů liber, přestože prožil nejhorší sezónu F1 ve své kariéře, lze předpokládat, že se jeho nová smlouva bude pohybovat v této výši. A po započtení bonusů by mohla být ještě vyšší. Současná smlouva sedminásobného mistra světa, podepsaná v červenci 2021, vyprší na konci sezony, ale Hamilton a Mercedes vedou jednání o nových podmínkách.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

Navzdory přetrvávající nejistotě ohledně jeho budoucnosti v F1 považují Hamilton i Mercedes prodloužení smlouvy za formalitu.

Na Velké ceně Ázerbájdžánu Hamilton pro ESPN uvedl, že se stále cítí “v nejlepších letech” a plánuje v F1 zůstat ještě několik let. Vzhledem ke spekulacím, které Hamiltona spojují se senzačním přestupem do Ferrari, považuje 38letý Brit Mercedes za svůj domov.

“Lhal bych, kdybych řekl, že jsem nikdy nepřemýšlel o tom, že bych kariéru ukončil někde jinde,” řekl Hamilton. “Začínal jsem u McLarenu, rád bych si myslel, že budu vždy součástí rodiny McLarenu. Začínal jsem tam, když mi bylo 13 let [jako juniorskému jezdci], takže jsem přemýšlel o tom, jak by to vypadalo, kdybych byl jednou pilotem McLarenu.

Přemýšlel jsem o tom a sledoval jsem jezdce Ferrari na obrazovkách na okruhu a samozřejmě vás zajímá, jaké by to bylo být v červeném… Ale pak jdu do svého týmu, do Mercedesu, a to je můj domov. Jsem šťastný tam, kde jsem. Smlouvu jsem ještě nepodepsal, ale pracujeme na ní.”

Šéf Mercedesu Toto Wolff označil jednání s Hamiltonem za “probíhající”, ale trval na tom, že nová smlouva bude mezi oběma stranami nakonec podepsána.

“Je to už 11 let, co jsme spolu, a pokaždé, když se bavíme o Lewisově smlouvě, je to půl roku o tom, kde jsme a co se děje.” Wolff řekl na Velké ceně Miami. “A stále říkáme to samé, že se prostě jede dál. Nejde o žádné složité vyjednávání o smlouvě. Je to jen o tom, že jsme tam dali několik různých čísel. To je to, co děláme.

Pracujeme na tom. Je to práce, poskakujeme po e-mailech sem a tam a nakonec to podepíšeme.”