Nešikovně odrazuje ženy od formule 1

Závodnická kráska ze Španělska, která ale objektivně na svém kontě nemá nějaké do očí bijící výsledky, Carmen Jordá, se možná stala ambasadorem formule E. A dodává, že to je ta správná destinace pro ženy, které chtějí najít uplatnění ve vrcholovém formulovém motorsportu. Důvodem je menší fyzická náročnost ve srovnání s formulí 1.

Štítky: Formule E Motorsport Zveřejněno 5. 03 2018 — GPF1.cz

Španělka Carmen Jordá byla v roce 2015 členkou jezdecké akademie týmu formule 1 Lotus (dnešní Renault). Před dvěma lety závodila v seriálu cestovních vozů Renault S Trophy. Minulý víkend se v Mexiku, kde se jezdí také formule 1, prezentovala jízdou v monopostu formule E.

Carmen Jordá je členkou Komise žen při FIA, která si klade za cíl přilákat za volant více žen. Její aktivity jsou tak zcela pochopitelné. Jak už to ale u tohoto tématu bývá, budí to emoce. Carmen Jordá láká ženy do formule E proto, že není tak fyzicky náročná jako formule 1. Což z určité perspektivy může znít jako medvědí služba. Však se také strhla na sociálních sítích debata. Za všechny se potenciální skandál snaží zachránit bývalý pilot formule 1 Martin Brundle, který připomíná, že největší fyzické nároky jsou stejně na úrovni motokár a juniorských formulí.

Prohlédněte si video z mexické jízdy Carmen Jordá a přečtěte si o jejím náznaku, že by ve formuli E mohla někdy závodit. To vše v článku našeho partnerského webu eFORMULE.cz

VIDEO: Carmen Jordá prvně ve formuli E. Španělka naznačila i svůj příchod do série

 

Diskuse k článku

Napsat komentář