Soupeři přiznávají, že není vhodné fňukat nad formou Red Bullu. Je nutné bojovat

Red Bull vloni dominoval a do letošní sezony vstoupil podobným způsobem. Jak v Bahrajnu, tak v Saúdské Arábii měli rudí býci očividnou převahu a vyhráli celkem ‚jednoduše‘. Soupeři z jiných týmů ví, že porazit silnou stáj z Milton Keynes je jejich povinností a zkouší se na Red Bull dotáhnout.

Štítky: Ferrari Mercedes Red Bull Zveřejněno 24. 03 2023 — Vašek Štěpánek

Vloni Red Bull vyhrál 17 z 22 Velkých cen [Verstappen se radoval 15x a Pérez 2x] a do letošního mistrovství světa vstoupili obhájci obou titulů v podobném duchu. Verstappen vyhrál úvodní závod v Bahrajnu a Pérez si zase podmanil ulice v Džiddě.

Aktuálně se zdá být převaha Red Bullu neporazitelná, věci v F1 se ale rychle mění a nesmíme opomíjet trest, který rudé býky postihne za nedodržení rozpočtového stropu v roce 2021, a tím je ještě více omezený čas ve vývoji vozu.

Je tak docela možné, že v průběhu letošní sezony se rivalové dokážou Red Bullu přiblížit a snížit jeho výkonnostní náskok. Šéf Mercedesu Toto Wolff chce Red Bull porazit a tento krok nazývá ‚povinností‘ ostatních týmů.

„Myslím, že máme za sebou několik let jako má teď Red Bull. Formule 1 je jako meritokracie a ten nejlepší má zasloužené výsledky. Pro fanoušky a pro sport obecně možná není nadvláda jednoho týmu dobrá a zajímavá, ale můžete si být jisti, že nám všem jde právě o tohle.

Dáváme do tohoto sportu opravdu hodně peněz, najímáme ty nejlepší a drahé lidi, abychom se společně dostali na vrchol. Když odvedete nejlepší práci, vyhráváte. Pro nás je povinností Red Bull porazit, stejně tak jako jsme my byli kdysi kořist pro ně,“ vyjádřil se Wolff.

Carlos Sainz z Ferrari nechápe, proč fanoušci osočují Red Bull a nazývají formuli 1 nudou. „Za mě je to nevhodné. Formule 1 vždy byla o nejrychlejších autech a vždy tomu tak bude. Pilot dělá malý rozdíl v celém balíčku.

Přijde mi neuctivé nadávat na Red Bull. Aktuálně je to nejlepší tým, který vyhrává zaslouženě. Mě osobně jen mrzí, že v pozici, ve které aktuálně jsou [Red Bull] nejsme my [Ferrari], ale kdybychom dominovali, budu spokojen, o tom F1 je,“ prohlásil na adresu Red Bullu Sainz.

Do konverzace se zapojil také šéf McLarenu Andrea Stella. Lídr stáje z Wokingu podpořil slova Tota Wolffa. „Red Bull jednoduše udělal tu nejlepší práci, kdyby tomu tak nebylo, nevyhrával by a my můžeme být naštvaní jen sami na sebe,“ dodal Stella.