Soupeři: Mercedes nás oblbuje

Vettel ani Ricciardo nepochybují, že Mercedes v pátečních trénincích ani zdaleka neukázal svou skutečnou sílu. Ricciardo dokonce nazval páteční představení Mercedesu na trati v Singapuru jako „oblbování“. Ale podle Vettela i Ricciarda už v sobotu prý bude vše jinak. Lewis Hamilton ve druhém pátečním tréninku zajel čtvrtý nejlepší čas, Nico Rosberg dokonce až sedmý. Vettel byl pátý…

Štítky: Daniel Ricciardo Ferrari Mercedes Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 18. 09 2015 — Jindřich Kleinbauer

Vettel ani Ricciardo nepochybují, že Mercedes v pátečních trénincích ani zdaleka neukázal svou skutečnou sílu. Ricciardo dokonce nazval páteční představení Mercedesu na trati v Singapuru jako „oblbování“. Ale podle Vettela i Ricciarda už v sobotu prý bude vše jinak.

Lewis Hamilton ve druhém pátečním tréninku zajel čtvrtý nejlepší čas, Nico Rosberg dokonce až sedmý. Vettel byl pátý nejrychlejší, Raikkonen obsadil druhé místo.

„Vždy je obtížné odhadnout skutečný výkon týmu po pátečních jízdách, ale pro Ferrari to byl dobrý den. Auto fungovalo a můžeme se ještě zlepšit. Mercedes by měl být rychlý i v Singapuru, ale dnes to tak nevypadalo. Zítra to bude ale jiné. V pátek obvykle Mercedes nepředvádí své skutečné možnosti. Já jsem dnes jezdil dobře v závodním režimu, naopak s výkonem v kvalifikačním režimu spokojen nejsem. Na tom ještě musíme zapracovat,“ řekl Vettel.

Daniel Ricciardo obsadil v druhém pátečním tréninku třetí místo, jeho kolega z týmu Kvjat byl dokonce nejrychlejší.

Daniel Ricciardo řekl: „Doufám, že Mercedes dnes předvedl své skutečné možnosti. Upřímně, to si ale nemyslím. Rádi bychom získali pole position, ale jestli se to podaří, to už je jiná věc. Mercedes nás svými pátečními výkony jenom oblbuje. Nám se dnes dařilo, doufejme, že to vydrží celý závodní víkend. Obvykle se v sobotu zlepšuje i Williams a Ferrari. Uvidíme, jak na tom budou. Ale u Red Bullu je vše OK.“

Mercedes, Singapur

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Singapore

Diskuse k článku

Napsat komentář