Soukromý Williams to nevzdává. Má ambice pro návrat na špici

Pat Symonds, hlavní technický inženýr Williamsu, je přesvědčen o tom, že jeho tým může po změnách pravidel pro příští ročník opět tvořit absolutní špičku startovního pole. Symonds toto své přesvědčení vyjádřil v rozhovoru, který poskytl oficiálnímu webu formule 1. „Soupeřit s ostatními týmy je pro nás těžší a těžší. Naše auto z roku 2013 mělo velmi špatnou aerodynamiku,…

Štítky: Pat Symonds Williams Zveřejněno 19. 07 2016 — Šimon Trantina

Pat Symonds, hlavní technický inženýr Williamsu, je přesvědčen o tom, že jeho tým může po změnách pravidel pro příští ročník opět tvořit absolutní špičku startovního pole. Symonds toto své přesvědčení vyjádřil v rozhovoru, který poskytl oficiálnímu webu formule 1.

„Soupeřit s ostatními týmy je pro nás těžší a těžší. Naše auto z roku 2013 mělo velmi špatnou aerodynamiku, jinak bylo celkem dobré. Vůz z roku 2014 byl pro nás krokem dopředu ve všech ohledech, a pokud se na změny v pravidlech znovu dobře připravíme, nevidím žádný důvod k tomu, abychom tento úspěch nemohli zopakovat,“ optimisticky vyhlíží ročník 2017 britský inženýr.

Symonds dále sdělil, že Williams se začal soustředit na přípravy na nadcházející sezonu o něco dříve než všechny ostatní týmy.

„Většina našich lidí již pracuje na autě pro další sezonu. Předpokládáme, že většina konkurence tuto změnu provede kolem července, u nás jsme koncentraci změnili již v květnu. Samozřejmě, že pořád pracujeme na nynějším voze, máme ještě nějaká vylepšení, která teprve použijeme v závodech.

Jsme malý tým a nemůžeme si dovolit podobné věci nechávat na poslední chvíli. Týmy jako my, Force India nebo Toro Rosso se musíme na veškeré změny a regulace důsledně připravit, protože případný neúspěch by pro nás mohl mít fatální následky.

Mercedes, Ferrari, Red Bull či McLaren mají větší možnosti ve všem, mají více zaměstnanců a lepší finanční pozici. Mohou si tedy dovolit přistupovat k různým věcem jinak, zkoušet alternativy,“ konstatuje Brit.

Symonds je toho názoru, že nová pravidla spíše pomohou finančně silným týmům a naopak ublíží těm slabším, protože nutné změny jsou podle něj nákladné. Obává se toho, že bohatším týmům nabídnou další prosto pro zlepšení a slabším ho vezmou.

Čtěte dále: Alonsův manažer přestupu k McLarenu začíná litovat

Loni a předloni Williams ve Británii exceloval, letos to byl jiný příběh...

Loni a předloni Williams ve Británii exceloval, letos to byl jiný příběh…

Diskuse k článku

Napsat komentář