Současní a bývalí piloti formule 1 budou proti sobě závodit na sněhu

Během zimní přestávky se tradičně jezdil závod Race of Champions, kde se utkávají slavné závodní hvězdy proti sobě v souboji jeden na jednoho.

Štítky: Mick Schumacher Race of Champions Sebastian Vettel Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 01 2022 — Jiří Košta

Race of Champions je vlastně pavoukový/vyřazovací turnaj, kde proti sobě jezdí piloti jeden na jednoho. Závodí se jak mezi jednotlivci, tak i mezi zástupci jednotlivých zemí.

Pokud hovoříme o vítězích mezi týmy, tak historický rekord stále drží Německo, kde dlouhá léta startovali v týmu Michael Schumacher a Sebastian Vettel společně. Letos nastoupí po boku čtyřnásobného mistra světa Mick Schumacher. Ze současných jezdců formule 1 nemůžeme opomenout ani Valtteriho Bottase.

Na startovním roštu se ale objeví například i Mika Hakkinen a jeho bývalý kolega z McLarenu David Coulthard. Chybět nemůže ani devítinásobný šampion WRC Sébastien Loeb nebo Francouzův tehdejší rival Petter Solberg se synem Oliverem.

Za zmínku také stojí účast zatím jediné potvrzené ženy – dvojnásobné šampionky W Series Jamie Chadwick, která doplní britský tým po boku Coultharda.

Připojují se k dlouhému seznamu motoristických megahvězd na akci, která se letos jmenuje ‘ROC Snow + Ice World Final’ a koná se na zamrzlém Baltském moři necelých 50 kilometrů od polárního kruhu v Pite Havsbad ve Švédsku ve dnech 5. až 6. února.

Ken Block odhalil novou “elektrošílenost”, jedná se o Audi S1 Hoonitron